Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

Povinné skládání hlášek

kdopříspěvek
Bobes 19.11.2010 21:50
prajz: K principu "dlouhé červené se sedmou doleva při složené hře" se klidně přihlásím - úplně ze stejného důvody, který uvádíš a se kterým souhlasím: vyhrát a co nejvíc ztížit soupeřům situaci.

Samozřejmě ne vždycky úplně doleva, ale nikdy ne úplně doprava. Pokud nestačí intuice, zrovna tohle se dá celkem dobře dokázat i exaktně, stačí trocha teorie her :-)
tesla 19.11.2010 18:00
To je zatím vše, co mělo smysl kopírovat. Na osobní útoky a "haha příspěvky" kašlu.
tesla 19.11.2010 17:58
prajz 18.11.2010 18:39
jsou to všecko nesmysly, když hraju mariáš nebo jakoukoli jinou hru, je přece cílem hry kromě výhry co nejvíce soupeřům ztížit situaci a ne rovnat červené vlevo a tak podobně, co se tu někdo snaží protlačovat. Barvy si srovnám, to ano, kam si kterou dám je moje věc, hlasy taky srovnám, není problém, ale když si to vývoj hry vyžaduje, tak ho bez pardonu trhnu
tesla 19.11.2010 17:58
Tomy 18.11.2010 14:04
Hysterie na trhání hlasu, co tu u mnohých panuje, už mě taky nebaví. Hlasy i barvy rovnám, pokud mám loženou hru nebo loženě dobírám ve 2-3 pichu, tak hlas nedrbnu, když to jde. Ovšem občas na mě někdo pokřikuje, proč trhám hlas ?!? u 7-8 pichové hry. Já nebudu ukazovat obraně, že teda v kilu mám krom desítek a hlasu ještě další malé a tím jim vlastně dost pomáhat. Zkrátka protlačované pravidlo, že hlas na konec za každou cenu, neuznávám. V obraně přesně, jak píše finist. Vyjedu flekujícímu spoluhráči esem, hodí sedmu, změním barvu, vyrazím mu trumf a pak vyjede hlasem. Když mu řeknu, že super ukazuje, tak jel tak, aby netrhal hlas. Hru jsme sice projeli, ale hlas byl udržen pohromadě. Hurá. U durcha se ukazuje od spodka, aby se netrhal hlas. Co to je za demenci? To samé je betl. Nemyslím, že nějak šíleně licituji každou hru. Pokud dostanu na ruku betla, můžu si být jist, že když jím někomu sundám pěkný kilo, tak mi vynadá. Včera jsem dostal opeč, protože jsem přelicitoval ložené lepší kilo 5+5, kde tedy u druhé barvy aktér měl E,K,X a dvě malé no a následný durch zakukal. A mohl jsem za to já, že jsem mu nenechal to lepší kilo. Jsem pro, aby se betl posunul někam nad lepší sedmu při licitaci, ale dokud to bude takto, nehodlám to ostatním nějak ulehčovat, protože oni zrovna dostali dobrou kartu. Já se totiž ještě ke všemu snažím vyhrát a obranu co nejvíce zmást.
tesla 19.11.2010 17:57
login 18.11.2010 13:17
mám na rovnání karet stejný názor jako finist,kdo má pořád myslet na to, aby náhodou netrhnul hlas, když hráčům, co znají opravdu slohu, je to stejně jedno
tesla 19.11.2010 17:56
finist 15.11.2010 16:34
Všechny chci upozornit, že nerovnám a nebudu rovnat hlasy. Když mi zůstane na ruce, pravděpodobně bude u sebe (ti, kdo mě znají jako silně konzervativního člověka vědí, že mám stěžejní barvu srovnanou podle velikosti a že jsem se až nedávno naučil změnu, dát X mezi 7 a 8, a tato změna mi zůstane dalších 15 let :-) ), ale jinak s ním (trhákem - bylo-li při dlouhé vsuvce zapomenuto :-) ) při první příležitosti zabíjím štych. Hraji tak v reálu a budu tak hrát i tady. Jsem pro názornou hru a přímo miluji, když mi spoluhráč vlastnící hlas + spodka hodí nejprve spodka. Zároveň neuznávám potřebu vědět jistě po sejmutí, mám-li u talonu trháka, že dokoupím do celého hlasu.