Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

CENZURA

kdopříspěvek
atomicmann 3.7.2012 18:52
bobeši zablokuj všechny
Bobes 1.7.2012 21:26
Cenzura: Za off-topic v hlavním tématu napsaný urážlivou formou, který obtěžuje další uživatele, prostě následuje sankce. Hrát přitom může dál.

K roli správců: Správce je jenom Filepra. Nepřeceňujte roli nás ostatních. Reálně můžeme jenom naklikat blokování diskuse, mazání příspěvků v diskusi nebo jejich přesun do septiku. S technickými problémy, reklamací plateb, apod. neuděláme nic. Nic za to nemáme, platíme si hru jako všichni ostatní. Komunikaci s Fileprou nekomentuji, když se v diskusi objeví problém a vidím ho, upozorním ho na něj. Většinou to pomůže.
woith 23.11.2010 21:48
Já nic , já muzikant. Netušil jsem , že Globus rozluští záhadu ,, nejsprawedliwějšího,, . Kujwa, takže on je z Plzně ? Myslim, že bys měl zajet do watikánu a udělat w tom pořádek. 80% ? To je kujwa silná kořalka. Lemtali jsme to w kolbence a wšichni jsme se motali. Západočeský machr ? Máš prawděpodobně na mysli Martina Straku. Na hák se dá powěsit wšelicos, ale jen nechápu , že tak gigantická lebka, kterou Tě obdařil ,, nejsprawedliwější,, je prostá wýplně. Pokud owšem powažuješ wakuum za plnohodnotnou wýplň, pak je wše w pořádku...
sjetiny 23.11.2010 11:29
.... a já to psát nebudu, já to vydržím :o))) (pro teslu: moc se směju, že jsem tak dobrá)
Globus 22.11.2010 20:48
Tak to abych se omluvil citlivé plzeňské dušičce pana nejspravedlivějšího. Nebo že bych si měl rovnout kleknout a prosit ho za odpuštění? No nejsem si moc jistý. Každopádně je fascinující, jak někdo, kdo nepochopí 80% myšlenek lidí kolem sebe, protože prostě nechce, a současně užívá výrazy které snad ani nemaám náladu opakovat, může kritizovat či hodnotit výraz "trotl". Když vynechám, že je to můj subjektitvní názor na věc a týká se mě a adresátovi, tak si nemyslím, že by někoho měl zásadně urážet. Což se o pseudo slovníku západočeského machra říct určitě nedá. Takže zalez do ulity a najdi si někoho, kdo tě nemá na háku.
tesla 22.11.2010 19:59
Diky za gratulaci. Spravce serveru muze reprezentovat kazdej druhej vorech, treba ja. Jen nam to nesmis tak casto pripominat. To je jako chodit do hospody a nadavat hostinskemu. Asi by te taky brzo vyhodil, pokud by na tobe nebyl zavisly. My na serveru zavisli nejsme, vsichni chodime normalne do prace.
tesla 22.11.2010 19:58
woith 22.11.2010 19:32
Wynechám tedy termín, který se Tesly dotýká a pogratuluji mu k tomu, že konečně udělali spráwci prwní krok k tomu, aby se zde neukájeli hráči jako Rexs na mých kamarádkách. Jen proto, že jste konečně něco udělali vynechám ty wámi oblíbená oslowení... Přesto se nemohu ubránit dojmu, že spráwci serweru mají nad ostatními nawrch. A nebo si to aspoň myslí. Dokud bude možné, aby ambiciozní a primitiwní Globus reprezentowal spráwce serweru, pak asi něco není w pořádku... Japa je to možný, že Globus w hlawní diskuzi může použíwat wulgarismy a já jako prostý plebejec jsem o toto ,,ochuzen,, ? Japato, že nebyl smazán stejně jako já ? Takhle si předstawujete fair-play ? Pokud mohl použít Globus slowo ,,trotl,, , tak i já s welkou radostí počastuji wýše jmenowaného stejně. Účelem příspěwku není rozwířit wášně, ale jen připomenout ,,spráwcům serweru,, , že je kapitalismus a že my, kteří sem chodíme hrát a řádně platíme jsme zákazníci... Talon cz hřeší na to, že nemá konkurenci a práwě proto se chowá jak se chowá ke swým slušným zákazníkům. Nemám potřebu se wyjadřowat wulgárně, ale pokud se prowozowatel chowá arogantně a nerozlišuje základní prawidla slušného chowání, která jsou nad prawidly serweru, pak je to pro mě jen připomínka, že komunismus ještě zdaleka neumřel...
tesla 15.7.2010 13:25
Na nakym srazu serveru, nebo turnaji v rijnu/listopadu.
blaznivka 15.7.2010 9:54
vidět teslu a zemřít ..... to vlastně ne, já ještě nechci zemříííííít
Charlie 15.7.2010 5:56
chtěl jsem Tě jen vidět :-)
tesla 14.7.2010 20:37
Jestli mne chces zbit, muzeme se potkat rano na trave ve Stromovce. Delal jsem dlouhe roky judo, nerad bych te zranil o beton. Jestli mne chces vozrat, sejdeme se na nakym turnaji na podzim. Jesli mne chces jenom online "anonymne" strasit, tak uz to staci, uz se bojim. Jestli chces uplne neco jineho, ptej se dal.
Charlie 14.7.2010 19:57
TESLO- KAM ŽE TO MÁM PŘIJED ???
sjetiny 11.7.2010 22:24
ale no tak :o)))))
tesla 11.7.2010 17:23
/woith
Bud v klidu, delal jsem si srandu.

/sjetiny
Nestacilo by zavolat (napsat vzkaz) Sarah? Tak to stejne udelali skoro vsichni ostatni, protoze ve smluvit hru nazivo je tak 5 lidi, ackoliv ucast je obvykle 16+. Ale jak rikam, i ty bud v klidu, jednotlive prispevky jsou mi ukradene.

Veprikuv vzkaz je v poradku. Obsahuje podstatne sdeleni, ktere by hrace serveru mohlo zajimat. To neplati o tvem prispevku, protoze na tvoji matku sere bilej tesak, jak rika woith.
sjetiny 11.7.2010 15:53
teslo a prosím tě kde se ve "smluvit hru na živo" píše, že nepřijedeš sám, ale má se počítat i s "doprovodem"?..

zřejmě nějaká nově vytvořená fce a mně to ušlo, že? :o)))

... prasátko je taky trdlo, co to tam píše, když může zadat hraní na živo....

ach můj bóóže :o))))

woith 11.7.2010 9:33
,,Asi se za vama prijedu podivat na tu chatu, aby mi mohl woith utrhnout hlavu,,
Teslo wyjadřuj se zřetelně. Rozhodně nehodlám šoupat plochou nohu z Plzně do Varů jen proto, abych poslouchal přednášku o prawidlech diskuze. Teslo, jestli jsi tak bystrej a chytrej, jak Ti souwěrci dáwají za prawdu, tak jistě wydedukuješ, že muj zápis w tématu smluwit hru nažiwo je w kolonce ,, možná přijede,, . Práwě pro případ, že by Tesla dostal nápad oblažowat mne swou přítomností jsem si dowolil ponechat otewřená wrátka. Takže se wyžwejkni, ať se můžu podle toho zařídit. Děkuji.
PS : Jsem soudnej. W takowym hicu se dostane člowěk welmi rychle do komatu, tak bych nerad kazil ostatním zábawu tím, že bych se třeba neudržel...
tesla 10.7.2010 21:50
Na tvoje vtipy kaslu, ale prispevek mi samozrejme prijde jako ukazkova demence. Predstav si, jak tam 20 lidi napise: "ja taky prijedu". A do toho 30 lidi podobne o ucasti u Krakory.

Normalne se lidi hlasi ve "smluvit hru na zivo". Ale jak jsem psal uz nekde jinde, jednotlive prispevky neresim.

Asi se za vama prijedu podivat na tu chatu, aby mi mohl woith utrhnout hlavu. Povzbuzuje mne skutecnost, ze kdykoliv jsme si vyhrozovali v diskusich jak se pobijeme, tak jsme se pak na srazu maximalne ozrali. Az na vyjimky, kdy nakej vocas dostal kovovym padem do xichtu :)

PS: Brbla mi ve vzkazech dekuje, ze jsem nakonec jeho prispevku udelal vetsi reklamu nez on sam. - prosim, rado se stalo.
sjetiny 10.7.2010 15:35
teslo přispěla jsem do hlavního diskuzního tématu, pokoušela jsem se zase být trapně egoisticky vtipná, může to tak být?
sjetiny 10.7.2010 15:31
Globe moc pěkně hraješ na kytaru... hezky zpíváš... hraješ i s trsátkem a případně umíš i na 12-ti strunku?
píšeš, že pravidla jsou zbytečná (dokonce cituješ kdysi žijícího neznámého egocentrického filosofa, o němž nevíme zcela nic - dodej informace, alespoň ve kterém století a kde žil).. po tesilově výzvě k pomoci vytvoření pravidel mu oznámíš, že taková činnost nemá cenu a dokonce navrhuješ řídit se pravidly již vytvořenými (načrtni je prosím.. pár bodů pro oživení, klidně dodej nadhled)


... hele že ty toho filosofa až tak nectíš a nebo ti je v podstatě úplně jedno, co kdysi prohlásil? :o)))
(v záloze mám i variantu, že ti je horko a nevíš, že jsi někoho o pár bloků výš citoval.. :o))) )

ego doporučuju masírovat obouruč, nikoliv jen šimrat, prožitek je nesrovnatelný ;o)

rodorovi jsem taky chtěla napsat, ale lepší to je nakreslit, což bohužel nejde...

teslo: táákže tu mám návrh na vylepšení serveru: bylo by možné v diskuzi kreslit?(samozřejmě ve volné diskuzi!! - no.. on by obrázek ve stížnostech na hráče kolikrát taky mluvil za vše )

nebeský děkuju.. normálně bych tápala, jestli to sem do tématu umístil Wojtíšek dobře, ale tys mi do toho všeho vnesl světlo!..
hallelujah!!!..aha.. aha (safra, to je zase jiná soperstáááár, té psát nebudu :o)) )

space 9.7.2010 23:12
a to je přesně ten typ příspěvku, který má plné právo být ve volné diskusi, ale ve hlavních tématech je absolutně nadbytečný - nepřináší k tématu nic nového, nic neřeší a je pouze reakcí na osobu předchozího přispěvatele.
Woitho, vždycky jsi pro mě byl zábavnej diskutér, i když luštění tvých "w" mě zaměstnávalo víc než bylo třeba. Ale momentálně seš jedinej, kdo naprosto zbytečně (a z mýho pohledu pod tvoji úroveň) žene tuto diskusi do osobní roviny.
Zatímco tesla, já a pár dalších "pražskejch bukvic" se snaží věci vysvětlit, aniž bychom se jakkoli vyjadřovali k osobním kvalitám ostatních diskutérů, pro tebe je zjevně každý, kdo má jiný názor než ty, nepřítel, který si zaslouží být popliván.
woith 9.7.2010 21:51
Já aspoň zmiňuju (jak už tu někdo poznamenal) Plzeň a Fernet, ale Ty Globulární wěci se zřej%mě bez slowa ,,ego,, neobejdeš. Tak hlawně, ať Ti to Twoje ,,ego,, pořádně funguje.
Globus 9.7.2010 16:55
to tesla: Pravidla jsou k ničemu dokud se přispěvovatelé nebudou chovat korektně a slušně. A to jak vidno chceme asi moc.

to woith: Nevím co ti zatemnilo myšlení, ale NIKOHO!!! neurážím, natož ženu. Proto bych si pro příště podobná napadání vyprosil. Pokud nestíháš chápat názory jiných, vyvaruj se podobných choroboplodných výlevů. Do teď si myslím, že se jedná o názorovou diskuzi vedenou v celkem galatním smyslu (alespoň z mé strany), a současně diskuzi s cílem vyřešit problém. Pokud toho nejsi schopný, jakože si stále myslím, že ano, tak se na to vykašli, otevři si pivo a mysli na ryby. Odmítám se s tebou totiž jakkoliv bavit o tom koho si vážím a co si o kom myslím, protože do toho ti vůbec nic není a hlavně to není součástí témata.
Mimochodem přestaň tady mávat pojmy jako je cit, slušnost a selský rozum. Protože se tady chováš jako bezmozek, který místo aby se choval korektně v diskuzi, vyhrožuje lidem kolem sebe.

to Renda: Pevně věřím Čendo, že to co jsem vyprezentoval v minulých vstupech do této diskuze, chápeš jako snahu řešit nastálý problém, a ne tvé napadaní, protože to by mě vzhledem k tobě nikdy ani nenapadlo. Pokud to tak není, tak se ti osobně omluvím.

P.S. Místo vytváření dalších nových pravidel bude bohatě stačit dodržovat a respektovat ta stávající a současně vložit do toho co píšeme trochu více nadhledu, než si veřejně šimrat ego.
Lakomec 9.7.2010 16:44
To PS: normy s označením EN to jsi trefil přesně - to k tobě přesně sedí! Pokud používáš ČSN EN tak se podívej do národních vyjímek. Všechny státy EU když už tak jeden odstavec nebo dva, zato ČR i několik listům, protože ostatní drží kvalitu, čecháček stále vymýšlí píčoviny a chce na vše mít zákon nebo normu, kterou stejně nedodržuje!
woith 8.7.2010 20:39
to Space
1)Brblůw příspěwek jednoznačně neměl s komercí nic společného a práwě proto se spráwce měl zachowat jako běloch a s nadhledem to přehlédnout. Bohužel se tak nestalo a pouze swým aktem interpretowal swůj charakter... Zákony a prawidla jsou w dnešní době nutností. Někdy je owšem třeba použít cit, intuici a selský rozum. Jenže to jsou pojmy, které wám jsou cizí. Je mi srdečně jedno jestli mne má 99% serweru za notorika, primitiwa a paranoika. Pro mne je důležité, co si o mě myslí Ti, které mám rád a kterých si wážím. Ale Tesla, Globus, Space a Rodor to jistě nejsou...

2)To si děláš asi legraci. Co ty kluku wesmírnej ? Takže stačilo aby woitha napsal ještě wulgárnější příspěwek než Charlie a zůstal by tam on místo Charlieho ? W tom případku měl spráwce jasně definowat, že nejwětší howado w diskuzi zůstáwá a taky měl definowat za kolik bodů jsou termíny jako : pitcha , pražská buzna atd...
Kdybych to býwal wěděl, tak bych dokázal být jadrnější než Charlie, ale nějak po tom netoužím. I když Ti to asi bude připadat diwné. Nemám zájem být středem pozornosti. Jsem wlk samotář a mám rád samotu a klid. Obzwlášť na rybách. Jedu 40km abych si mohl zawláčet a když zjistim, že řeka je posázená holejma dásněma, tak to otočim a jedu pryč.

3)Na krawiny nereaguju.

4)Pokud chceš cenzurowat musíš mít daný JEDNOZNAČNĚ stanowený prawidla a o tom co je plewel bych nerad polemizowal. Prwotní účel talonu je hra mariáše, ale to neznamená, že by se hráči nemohli wyjadřowat jakýmkoli způsobem w diskuzi. Ať už je jejich projew unylý, wulgární nebo pádný.

5)Připadám si jako malý kluk a stydím se. děkuji Ti tati, žes mi otewřel oči. Asi Ti budu připadat jako dement, ale Miliwojowo příspěwky mi jsou rozhodně milejší než Twé i když se to nezdá.

6)Wlna se možná strhla, ale spráwce neudělal co měl. Ale je zajímawý, že w Brblowě případě pracowal welmi rychle...

7)Na technický chyby sere bílej tesák.

8)Sprawedlnost a fair-play znamená, že němci přiznají, že byl míč za čárou a že Tesla uzná minimálně, že postrádá jakýkoliv cit pro moderowání diskuze. Ostatně jako wětšina jeho souwěrců... Matematicky založený mariáš hraný roboty % to je pražský styl. Robotický styl se wám zalíbil natolik, že ho preferujete i w moderowání diskuze.

to Rotor a Globus
Mám pocit že jste moc mladý na to, aby waše inwektiwy urážely ženu. Brenda je nejwětší běloch na serweru a wy jí nesaháte ani po kotníky. Nejsem agresiwní typ, ale raději si dejte ruku do týla a pomazlete se s hlawou na krku, protože jestli wás potkám, tak wám tu dutou wěc urazim.

to Tesla
Vzpomněl jsem si na jednu wěc. Bylo to u Sarah a Tesla hlásí nějaký 100. V obraně jsem já a ještě nějakej mladej kluk z Ostrawy (sympaťák). Pauzírowala sjetiny. Na tom klukowi bylo widět, jak se kroutí a že by rád dal flek, ale asi měl rspekt z tesly, tak jsme ho se sjetinami wyprowokowali ke fleku se slowy : ,, když máš chuť ,, . Tesla prowedl wýpočet a dal si RE. Po hře , kterou Tesla prohrál říká tomu chasníkowi : ,, to nemůžeš mi dát flek s tou kartou ,, . Tenkrát jsem se tomu smál, ale dnes widím, že ,, NEMŮŽEŠ ,, w podání Tesly znamená oprawdu ,, NEMŮŽEŠ ,, . Teslo dal jsi mariáši pořádnou ránu swým přístupem. Mariáš podle Tesly mne nebawí a tudíž i já nebudu oblažowat hráče na serweru swými wýlewy.

to Lakomec
Wčera jsem byl na rybách, ale rozhodně Ti nebudu hlásit kde. Krásně jsem si zabrodil a powodil si štiku a 4 okouny. A pokud máš pocit, že Ti někdo bude hlásit, kde ryby berou tak jseš stejnej pacient jako Tesla.

PS : Teslo při práci použíwám normy a obzvláště ty s písmeny EN jsou obzwlášť kwalitní. Doufám, že i Tobě se podaří wymyslet nějakou stupiditu.
tesla 8.7.2010 19:25
Pomozte mi prosim s formulaci pravidel diskuse. Pozadavky nize:

1) musi to byt kratke (a srozumitelne).
2) musi z toho plynout ze spravce ma vzdycky pravdu (ne ze bych po tom tak touzil, jen zive vidim, jak bude v pravidlech, ze mazeme vulgarismy, woith nam napise "ty z-k-u-r-v-e-n-e-j-z-m-r-d-e" a bude se tocit na tom, ze to neni v zadnem slovniku vulgarit, takze to nesmime smazat.
3) musi z toho plynout, ze hlavni diskuse neni pokec, ale nastenka, kde se cas od casu objevi neco duleziteho. Pokud to tema vyzaduje, bourliva diskuse probiha ve volnem vlakne.

Diky
space 8.7.2010 18:31
nevidím žádný teslův zásah do hry. Právo zasahovat do diskuse jako správce serveru by měl samozřejmě mít. A na rozdíl od tvého nechutně vulgárního příspěvku komunikuje se všemi stále slušně
Charlie 8.7.2010 18:00
to space, reagoval jsem na telu proto , jako když se na někoho podíváš a on ti řekne co čumíš !! ať si nechá těch svojich výlevů a zasahu do her a bude po problému ,
space 8.7.2010 16:22
ještě pár doplnění k rozsáhlým woithovým dotazům (které nepíšu z pozice správce, kterým nejsem, ale z pozice člověka, kterej celou tu diskusi čte, ale na rozdíl od některých jiných si taky pamatuje:
1) Brbla je jistě správný zapálený metalista, ale umístil svůj příspěvek do tématu, kde neměl co dělat. Poté byl teslou slušně a korektně požádán, aby ho přesunul do volných témat, jinak že ho z výše zmíněných důvodů smaže. Brbla řek, že to neudělá a že mu má dát tesla ban. Asi sranda, ale řek si o to sám. Tak ho dostal. Opakuji ještě jednou, že až potom, co byl slušně požádán o přesunutí svého příspěvku.
2) Ponechání Charlieho příspěvku bylo vysvětleno a doufám, že si nikdo nemyslí, že to tam zůstalo jen proto, že někdo chce šikanovat Plzeň nebo proto, že charlie je něčí kámoš (to se snad ani nemůže stát)
3)Nepamatuju si sice konkrétní teslovu hlášku o nějakém spiťarství, ale ty sám dokážeš dostat pivo, fernet nebo něco podobnýho do téměř každýho svýho příspěvku, tak se nediv, když si z tebe na toto téma někdo udělá prdel.
4) O tom, co je férová diskuse jsem už psal - mimochodem i na běžných zpravodajských serverech (iDnes apod.) mají správci možnost blokovat uživatele, který diskusí plevelí nesmyslnými poznámkami
5) milda je dement a dělá si z tebe prdel. To je jedno ze základních pravidel vesmíru a každý, kdo jeho poznámky začne brát stoprocentně vážně, mu působí obrovskou škodolibou radost :o)
6) Když se tu někdo sprostě opřel do Dadulky, tak se proti němu okamžitě strhla pochopitelná a správná vlna odporu. POkud ale nejsem zrovna u compu, opravdu nemám potřebu být čtyřicátý osmý v pořadí, kdo dotyčnému napíše, že je prase a hulvát.
7) Technickou chybu při udílení banů, která neměla nic společného s nějakým nadržováním, už tesla opakovaně vysvětlil.
8) Spravedlnost neznamená, že si každý může dělat, co chce. A pro Plzeň to platí dvojnásob :o)
rendace 8.7.2010 16:16
ještě mám něco na srdíčku,vysvětlím to vaše čitolezectvý,Wojta je pro mě jeden nejferovějších lidí které jsem tu poznala(na živo)je to gigant:-)),kterého si vážím,mám ho ráda a měla jsem potřebu reagovat na to,že jste ho donutil svým chováním a reakcí na jeho příspěvky skončit. no a já se tu také loučím ,mějte se tu fajn ahoj rendace
rendace 8.7.2010 16:02
tak za a.nemám zapotřebí komukoli lézt do řiti,nikdy jsem to nedělala a dělat nebudu.a za b. co se týká sjetinky,na to snad nelze ani reagovat,neznáte mě a soudíte ,co si mám myslet?,usměju se a jedu dál.
rodor 8.7.2010 13:54
charlie: vaha se pohybuje v rozmezi 2,3 – 4,4 kg

rendace: nemas byt pysna na co. Peclive si precti tu teslovu vetu znova... ja tam citim neco o ritolezectvi. Ostatne tve prispevky, jakkoliv se chteji priblizit vtipnosti a gracii sjetinych, porad nejak zaostavaji. A do slovniku W+W mas zatim daleko, ale trenuj. Uz jsme dlouho nic nesmazli :-)
Globus 8.7.2010 12:47
Space asi tak nejak. S tou filozofii bych tak daleko nesel, pouzivam jen formulace, ktere nemaji nikoho urazit, jsou k zamysleni a vyjadruji muj postoj a nazor. Rendo bohuzel jsem vzhuru, i kdyz mi vazne prijde, ze se mi tu urcite veci zdaji.
space 8.7.2010 10:33
no rendo, globus má ale pravdu, i když ji říká příliš filosoficky.
1) Chceš snad ty nebo někdo jiný rozporovat, že správce serveru má právo zasáhnout, pokud nejsou dodržována pravidla?
2) Neupozorní snad tesla vždy dopředu, že diskuse v hlavním tématu překročila rozumnou mez (nad rámec pravidel) a že pokud bude v hlavním tématu pokračovat, že ji přesune do septiku?
3) Nepožádá snad tesla vždy diskutující, aby v diskusi případně pokračovali ve volných tématech?
4) Je snad pro někoho takový problém psát své pseudovtipné nebo prázdné poznámky do volných témat místo do hlavních?
5) Nepsal tu tesla už několikrát, že v několika případech došlo chybou systému k tomu, že časově omezený ban se nezrušil a přišli na to pozdě? A že se to s Fileprou snaží vyřešit?

Nářky několika paranoidních jedinců, že je to útok proti nim (nebo jejich městu) a že pro ostatní platí jiná pravidla, jsou k smíchu. Sám jsem ten ban dostal jako první, tejden jsem nepsal do hlavní diskuse, a nemám pocit, že by to nějak ublížilo nebo pošlapalo má práva. Protože pokud někdo chce mít nějaký práva, tak taky musí dodržovat nějaký pravidla a povinnosti.
rendace 8.7.2010 10:02
globus, probud se!!!! teslo jsem velice pyšná na to,že jsi mne zařadil do kolečka mezi sjetinku,wojtu a WENCLÍKA!stále se nemůžu ubránit dojmu,že jsi nic nepochopil -prosím nech tento příspěvěk jako "Duch" diskuse a reprezentaci...:-)(stále se usmívajicí rendace)
Veprik 7.7.2010 21:07
Vim, ze nejsem Tesla, jen jsem se chtel ukazat, jak jsem sikovny.
Veprik 7.7.2010 21:07
zde to bylo napsano utfg.com

Průměrná váha čápa bílého je přibližně 3,5 kg.
Charlie 7.7.2010 18:49
Teslo prosím Tě nevíš náhodou kolik váží čáp? myslím samozřejmě dospělého jedince , a propo na pohlaví nezáleží .děkuji za odpověd%,,,CHarlie
tesla

Toto je posledních 40 příspěvků. Zobrazit vše