Bratislava 6. a 7. 6. 20009


Zapsala Dadula

Fotky jsou dole ...
Výsledky

Ahojky :)

Tak máme zase sebou turnaj v mariáši. Poprvé jsem byla na turnaji až na Slovensku. Teda přesněji řečeno v Kamennom mlyně a v Bratislavě.A jak to vlastně začalo ?
Shad se už někdy v březnu ptal, kdo by měl zájem zúčastnit se turnaje v Kamennom mlyně na Slovensku. Bylo nás hodně, kdo zájem měl. Já taky, ale bála jsem se té dlouhé cesty, tak jsem ještě nebyla rozhodnutá, zda pojedu. Povídali jsme si o tom s Cannesem, který říkal, že by jel a tak jsem si řekla, že tu cestu snad nějak zvládnu.No a já se zmínila,že ideální by bylo letět, byli by jsme tam za chvilku a já bych si splnila další sen – letět letadlem.Cannes se toho chytil jak hov… košile,sednul k PC a hned objednal letenky.
V Bratislavě si nás Shad vyzvedl na letišti a trošku seznámil s městem.Po prohlídce města jsme jeli na místo konání Shadova turnaje.Prostředí velice krásné,ale co mě zarazilo, byla malá účast lidiček z Česka :(.Večer se hrálo tréninkově,samozřejmě dvojhlavkami, ale po našom.
Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů, hrálo se na tři kola. Já měla to „štěstí!“, že jsem ve třetím kole chytila ke stolu Sokolíka ( Finista ), Raulleta a Jirku Svobodu. Má touha po dobrém umístění se rozplynula. Ale potěšilo mě, že jsem netrpěla sama. Trpěli i kluci ( samozřejmě, že jsem jim to přála ), protože má hra dvojhlavkama je hodně, ale opravdu hodně pomalá. Viď Jiříku :).I tak jim děkuji za trpělivost,i oni přispěli k mému rozhodnutí, že se budu učit hrát nejen mariáš,ale navíc mariáš s těma papírkami, kterým se říká dvojhlavé karty.Zkrátka můj sen, že si sáhnu po ceně, kterou jsem si vybrala, se rozplynul. Nevadí, příště se to snad podaří.Kdo tam byl, ví o čem mluvím,viď Jiříku :). Jinak turnaj proběhl v klídku a pohodě. Nikdo se s nikým nehádal, leda tak s obsluhou. Ta byla teda hrozná, to musím uznat i já.
Večer po turnaji, i když hodně lidí odjelo, jsme pokračovali v mariáši a i když mě nabídli, že konečně můžu hrát pořádnými kartami, hrdě jsem prohlásila, že budu pokračovat s těmi papírky,kterými jsme hráli doposud.Když přijel Motýlik ,zasedli jsme společně s Jarinkem, dvojitým Pepínem a mastili jsme dál.No co jsem provedla, to by stálo za popelníkem do hlavy.Naštěstí mě kluci nechali naživu :). Kluci celá moje rodina ( i ta mariášnická-teda aspoň doufám, neptala jsem se jich) je Vám vděčná. Ale není pravda, že by kluci na mě za ten kiks vyjeli. Naopak, s úsměvem na rtech zaplatili,Motýlik mi vysvětlil, kde a jak jsem to zvorala a hráli jsme dál.Abych pravdu řekla,moc mi to mrzelo, měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela, ale hned jak se ta hra dohrála,věděla jsem, že Jarinek ani Motýlik na mě křičet ani nadávat nebudou.Klika, že se mi to stalo zrovna s nimi :).Poučení které z toho pro mě plyne – nehraj s dvojitým Pepínem když jí má jak z praku. Hlásí nevyhratelné hry, které vždycky vyhraje, klikař jeden protivný, ošklivý,nahluchlý,rozeřvaný,fujtablový…… :).
Druhý den ráno ( teda pro mě to byla hluboká noc ), to je před osmou hodinou jsme jeli do Bratislavy do hotelu Bonbón na Major turnaj v licitovanom mariaši. Já jsem se dohodla s Cannesem, že hrát nebudu. To už bylo nad moje síly, hrát dvojhlavkami a ještě k tomu obráceně. Ale chtěla jsem pozdravit lidičky které znám z Talonu a z turnajů tady z Česka.Cannes chtěl se mnou držet basu a dohodli jsme se, že se půjdeme projít po Bratislavě . Dopadlo to všechno jinak.
Major turnaj se hrál v opravdu krásném prostředí.Hotel u rybníka pomalu uprostřed města,mohlo se hrát i venku,prostě prima.Potkala jsem tam kamarády které jsem už znala z turnajů,ale také lidičky se kterými hraji na talonu a ještě jsme se „na živo“ neviděli.Pak za mnou přišel Shadík, že by jsme s Cannesem měli hrát. Potřebovali dva „kousky“ do počtu. Klika byla, že mě umožnili výjimku. U stolu kde jsem hrála,nehrálo se obráceně.Tak proč dělat caviky, nešlo o umístění, šlo o to si zahrát. Taky se hrálo na tři kola a já měla velikou kliku na pohodové a veselé lidičky. Omlouvám se, nepamatuji si všechna jména, ale moc jim děkuji za trpělivost a shovívavost.Dobře jsem si zahrála,výborně jsem se pobavila.Jak turnaj dopadl, kdo vyhrál,jak jsem dopadla já ? Tak to opravdu nevím.Sotva skončilo třetí kolo, běželi jsme do auta a šupem na letiště, protože jsme to měli časově dost na hraně. Jedno mi moc mrzí,nestačila jsem se ani rozloučit. Takže klucííííía holkýýýý cmuky cmuk a snad někdy příště u nás, nebo taky u Vás.
No a závěrem ? Shadíku díky za pěkný turnaj, kluci slovenský, ušatý za krásný víkend a když to jen trošičku půjde, rádi k Vám zase zavítáme, bylo u Vás fajnově.

Dadula