Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

Deskové hry

kdopříspěvek
Petr 25.12.2005 22:00
Jenom moje soukromé upozornění. Hráš ReFox používá při hře šachy comp. Je to opravdu fér hráč. Je mi líto takovýchto "hráčů", kteří si musí zvyšovat sebevědomí takovýmto způsobem. Ať si to užije.
Pavca 29.8.2005 14:57
File, tak se mi to líbí, Elista nad 2000 by měl mít zakázané žolíky a chodit mu tak hnusná písmenka, jako před chvílí Dad, to pak i my s nižším IQ máme šanci vyhrát.
Pavca 26.8.2005 12:26
-)))))
kovajda 26.8.2005 0:58
Pavco, to se stane iv lepších rodinách ....... :o)
Pavca 25.8.2005 12:49
File, nešlo to, nevím, jakou mám verzi, ale díky Tvé předchozí rychlé odpovědi jsem se přihlásila přes hernu a dostala se do finále, kde jsem prohrála kontumačně kvůli nižšímu Elu, ale i tak moc díky!!!!
Filepra 23.8.2005 15:01
Kdyz klikneš tak nic? Má se otevřít nové okno s nastavením. Neukáže se nad stránkou žlutý pruh? Co máš za verzi prohlížeče?
Pavca 23.8.2005 14:34
na vzhled stránky mi to nereaguje, jen se zamodří a nic
Filepra 23.8.2005 14:16
Pokud hraješ turnaj přes talon.cz, je potřeba ve "Vzhled
stránky" zaškrtnout "zobrazit deskové hry" až se k tomu dostanu opravím to, aby se to udělalo automaticky.
Pavca 23.8.2005 14:10
File, tak jsem chtěla hrát turnaj v reversi, po odehrání kvalifikace mě to odpojilo a stůl na turnaj jsem už nenašla, na hl. stránce bylo skryté stoly 3, ale nikam jsem se nedoklikala.Kde jsem udělala chybu?
karelsrkafet 20.8.2005 9:28
A hele, nejoblíbenější hráč servru se ozval. Děkuji za názor.
drevokocur 19.8.2005 20:11
Tvoje starosti bych chtěl mít!
karelsrkafet 19.8.2005 1:59
Jeste jedna vec, zajimalo by me, proc se u pokru da prihazovat mimo jine 1,2,5,10 i hodnota 3 ? Je v tom nejaky hlubsi smysl? Trojkorunu sice jeste pamatuji, ale je to jiz pekna radka let co byla zrusena. Diky za odpoved
Filepra 1.8.2005 13:07
Skrat:
1) opraveno, souviselo to s dnesni novinkou
2) tady bych mel napsat neco vtipnyho, ale nic me nenapada :o)
Skrat 1.8.2005 11:45
Mám dva dotazy:

1) jak můžu v pokeru vypnout v chatu informace otom, kdo se připojil ..atd. v mariáši to nemám.

2) no a na ten sem tedka zapomel
karelsrkafet 31.7.2005 20:32
Pana Skrata berte s rezervou. Už Ta otázka, kterou mi položil u stolu, JAK SE BUDE ROZHODOVAT KDO VYHRAL, KDYZ BUDOU MIT OBA HRACI STEJNEHO POKRA je na povazenou.
Skrat 31.7.2005 20:26
Jenže já ty peníze prohraju stejně vždycky tak po deseti minutách
Skrat 31.7.2005 20:26
Tak aspoň pro ty čtyři. Ať to je zajímavější
karelsrkafet 31.7.2005 20:08
Filepra:
1
Jeste STOP! Nevím jestli to tak má skutečně být. Vyjádřete se někdo z pokerhráčů.

2
Ohledně toho limitu 100 na den: Co takhle udelat, kdyz nekdo prohraje denni limit 100, ze by si mohl sahnout do "uspor" limitu pro pristi den (napr 50kcs). Takze by mohl hrat dal, ale pristi den by mel misto 100 kcs uz pouze 50. Rozhodne by to u nekterých risků, kdy na obou stranach jsou silne listy, a jedna hra vyjde hrace na limit 100kcs bylo prinosne. Samozrejme dalsi den uz by mel limit pevny, a sahani do uspor by nebylo mozne. ...idea
Filepra 31.7.2005 19:38
karelsrkafer: zatím je to bohužel dokonce tak, že při shodě nejvyšší karty rozhoduje náhoda, opravím to podle tvého návrhu

Skrat: máš pravdu, ale půjde max. 4, přidat pátého by vyžadovalo velký zásah do celého systému - 5 hráčů zatím u žádné hry nemáme
Skrat 31.7.2005 18:59
Nebylo by špatný ten poker udělat až pro pět hráčů a už od třech by se hrála liga. Vlevo je ještě místo, tak proč tam pár karet nedomalovat .-)
karelsrkafet 31.7.2005 16:41
A jeste jedna vec. Nevím sice jak je to naprogramovano zde, ale mam pocit, ze kdyz maji dva stejne karty (napr. "smeti") a oba maji nejvyssi smeti Eso, je zde vyhercem ucinen ten hrac, ktery ma vyssi barvu Esa. Ja poker driv nehral, tak pravidla znam jen tady ze servru, ale nemelo by se za vitezny element v tomto pripade pokladat hodnota druhe nejvyssi karty? Pripada mi to logictejsi. Poraďte někdo. Díky
Filepra 31.7.2005 2:28
karelsrkafet: dík, opraveno
karelsrkafet 30.7.2005 13:18
POKER:
Jeste jedna malinka chyba v pokru.
Kdyz nektery hrac jeste pred vymenou slozi karty (je pass), tak po vymene a prihazovani ma prvni hrac v poradi necestnou vyhodu jednoho prihozen navic. Takze dejme tomu ze hrac "A" po vymene karet prihodi 10kcs , hrac "B" dorovna a stroj jeste jednou nabidne hraci "A", zda prihodi, nebo to nechá. Takze i kdyz hrac "B" dorovna, hrac "A" si klidne prihazuje dal.

DUKAZY:

HRA 1

> karelsrkafet přihodil 2
> Paradox dorovnal
> standalo: pass
> standalo SE ODPOJIL
> karelsrkafet vyměnil 0
> Paradox vyměnil 3
> karelsrkafet přihodil 10
> Paradox dorovnal
> karelsrkafet přihodil 10
> karelsrkafet vyhrál 50, měl postupku
> Paradox dorovnal
Paradox: to je stesti
karelsrkafet: nebyla tam chyba?

-----------------------------------------------------------
HRA 2

karelsrkafet přihodil 2
> Paradox dorovnal
> janinka: pass
> karelsrkafet vyměnil 1
> Paradox vyměnil 1
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox nepřihodil
> karelsrkafet nepřihodil
> karelsrkafet vyhrál 10, měl jen smetí
-----------------------------------------------------------
HRA 3

> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox přihodil 3
> janinka: pass
> karelsrkafet dorovnal
> karelsrkafet vyměnil 1
> Paradox vyměnil 3
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox nepřihodil
> karelsrkafet nepřihodil
> Paradox vyhrál 12, měl dvojici
---------------------------------------------------------
Petr 29.7.2005 12:16
Ok. Opravdu nemá smysl pokračovat v této diskuzi. Bylo již řečeno vše. A nemyslím to ve zlém. Moje stanovisko se přes tvé argumenty nezměnilo, tvoje myslím také ne, takže opět nezbývá než konstatovat, že je to na tobě. :-)
Já vím jak je to v praxi a na jiných server a přijde mi to správné. Ty máš jiný pohled, proto se zlobit ani plakat nebudu.
Měj se fajn.
Filepra 29.7.2005 11:01
Petr: 1) říkám si, že hráčům často jde o to, kolikátí jsou. někdo si říká "chci být první", někdo do první desítky atd. Bez schovávání neaktivních vidíš, jak se hráč, který hrozí tím, že tě překoná, pomalu blíží a ty můžeš reagovat (víc (nebo lépe :-) hrát).
Fakt, že při schovávání neaktivních se může pořadí (včetně hráčů ve tvém okolí) najednou docela změnit příchodem dřívějšího hráče, vidím jako nevýhodu tohoto řešení.

2) nejlepší budou pořád klesat - no, ono tím, že klesnou se jim příští měsíc odečte míň, protože klesli a rozdíl od základu se zmenšil.

3) konkrétní hodnoty (zaokrouhlené), za situace, kdy odečítáme 8 % rozdílu, šachy:
- ty máš 2000, odečet 64, zbyde ti 1936
- tvůj horní soused v žebříčku: tipik 2100, odečet 72, zbývá 2028
- dolní soused: kolos3 1820, odečet 50, zbývá 1770.

Pořadí se nezměnilo, na horního souseda jsi získal 8, na dolního 14 ztratil - a to jsou zde celkem velké rozestupy.*/
Petr 29.7.2005 9:35
1) Proč by to mělo vadit. Musí něco odehrát, či-li pravděpodobně vyhrát, jinak klesne. A jednou si to ELO uhrál tak ho má a co je na tom. Ztrácet ELO by měl jenom tehdy, když prohrává, případně remizuje, prostě když hraje. Uváděl jsem ti přeci příklad na mariáši. Tam chceš taky ubírat těm nejlepším SB??? V reálu si člověk taky ELO uhraje a když nehraje tak je vedený jako neaktivní, ale ELO má pořád to, co si uhrál. A jakmile se zapojí, tak začíná s tím ELEM co si kdysi uhrál. To je snad v pořádku. Tak by to mělo a nejen podle mě být. Tak je to oficiálně.
2) Dobrá, dobrá. :-) Já vím, že ho neděláš pro sebe, ale přesněji pro "lidi" i pro "sebe". Pohoda. :-)
Ano těm nejbližším možná ano, ale ne všem, čili ti nejlepší budou pořád klesat a to o víc než ostatní, takže kam to dospěje...
Filepra 29.7.2005 9:13
) Jasně, že by se neaktivní nemazaly jen schovávaly. Vadí mi tam ale možnost, že se nezobrazovaný hráč může kdykoli "vynořit" (a předběhnout mě) díky tomu, že odehraje svých pár her, které mu stačí k znovuzahrnutí do žebříčku. V mém systému máš zaručeno, že když jsi první, může tě někdo překonat jen tím, že si vylepší elo.

2) "Co by bylo pro mě nebo pro někoho jiného přijatelné není přece vůbec relevantní"
- ale ano, vždyť server nedělám pro sebe

Píšeš "..tak můžeš každý měsíc něco odečíst, ale VŠEM STEJNĚ, aby to nemělo vliv na pořadí žebříčku."
- vždyť můj systém taky nemění pořadí žebříčku! OK? Tvým nejbližším soupeřům se odečte stejně ...
Petr 29.7.2005 9:02
Slovan vůbec si nepochopil o čem je řeč. Sorry. Tady nejde o prohry. V tom máš samozřejmě absolutní pravdu. Tady jde o ztrátu ELA bez jakékoliv hry. Zkus si to přečíst od začátku.

Sorry ještě jednou, ale tohle nesnáším. Napřed čtu a pak teprve něco píšu.
Petr 29.7.2005 9:01
Už jsem nechtěl pokračovat v diskuzi, ale když si mě oslovil. Tentokrát sis to špatně vyložil, rozhodně nejsem naštvaný. Kdybych se naštval kvůli každé takovéhle věci, tak bych musel být naštvaný permanentně. :-)
Přímé otázky, přímé odpovědi. :-)
1) ANO. Jen na vysvětlenou: vyřazování jenom z žebříčku, ne fyzický výmaz, a po znovu zapojení do hry (parametry nechám na tobě) návrat do žebříčku s původním ELEM. Máš to tak třeba i v mariáši. V žebříčku jsem až po odehraných 30-ti hrách, ale v celkovém jsem pořád a nic mi samovolně nemizí. Příklad z daněma je demagogický, tohle je sport (soutěž). Máš celkové pořadí v mariáši a taky hráči, který nehraje třeba půl roku, neubíráš uhrané SB.
2) Špatně položená otázka. Co by bylo pro mě nebo pro někoho jiného přijatelné není přece vůbec relevantní. Někomu se může líbit něco a jinému zase něco jiného. Jde o systém. Ale z principu NE. Jde pouze o jinou formu té samé diskriminace lepších hráčů. Jestli ti jde o inflaci ELA, která nastává vždy a všude, jak v realitě, tak i na jakémkoliv serveru, tak můžeš každý měsíc něco odečíst, ale VŠEM STEJNĚ, aby to nemělo vliv na pořadí žebříčku. Při současném systému nebo tvém navrhovaném se lepší hráči bez hry budou samovolně v žebříčku propadat a je podle mě špatné.
Slovan 29.7.2005 8:55
Petr, ale to o čom tu ty polemizuješ, je úplne normálne a bežné všade. Aj v šachoch to tak funguje a kto má vačšie elo prehrá so slabším viacej ale vyhrať može menej. A to je vobec divné, že o tom píšeš a dokonca sa sťažuješ... :-)))) Keď si najlepší, tak to ukáž aj proti slabším.
Filepra 29.7.2005 8:22
Mám pocit, že jsem tě místo přesvědčení, že je odečet elo přijatelný, spíš naštval.

1)
Zdá se ti jako dobrý způsob udžování relevance žebříčku vyřazování hráčů po nějakém čase jejich neaktivity?

2)
Bylo by pro tebe přijatelné, kdyby systém odečítal místo zlomku rozdílu od základu pevnou "částku", ale jen u skupiny hráčů (například hráčům nad 1500 elo?)
Petr 29.7.2005 7:15
File jako většinou, když spolu jednou za čas polemizujem se neshodneme. Nevadí, jak už jsem jednou psal, je to tvůj server, tvoje pravidla. Dělej jak myslíš. Mě se to nelíbí, považuji to za diskriminační a potlačující nejlepší hráče, a to je zase můj názor, na který mám právo. Dále mám právo se buď zúčastnit, dle tebou stanovených pravidel, nebo ne, jako každý. Nemám k tomuto tématu už co bych více řekl, takže tuto diskuzi končím. Měj se fajn a přeju mnoho spokojených uživatelů.
Filepra 29.7.2005 1:15
pokračuju ve srovnání s daněmi: kontraproduktivní by bylo podle mě zavést zde "milionářskou daň", kdy by se od určité hranice odečítalo víc. to by postihovalo elitu. ale současné nastavení tvým soupeřům (hráčům, kteří jsou v žebříčku ve tvé blízkosti) odečítá stejně... jasně, že průměrným to odečítá méně nebo dokonce nic, ale tito hráči tě nikdy neohrozí ve tvé pozici ..
Filepra 29.7.2005 1:08
Petr: je to trochu jako problém daní .. bohatí platí víc a nejchudší dostávaj sociální dávky .. řekneš: tak to to bohatí zabalí, emigrují. je to otázka míry...
Petr 28.7.2005 14:13
Ještě poznámku. Ano, tvůj systém je nastaven na principu, že špatným to pomáhá, průměrným, řekněme neubližuje moc a nejlepší to diskriminuje a snaží se je srazit do průměru. Pokud to někdo hraje kvůli ELU, tak to nakonec dopadne tak, že tu budeš mít kupu průměrných a špatných, ale žádné lepší hráče.
Petr 28.7.2005 14:06
A jaký je důvod, aby se odečetl těm, co mají větší ELO, větší díl??? To je ta nespravedlnost. O tom přidávání ani nemluvě. Kdyby se všem odečetlo naprosto stejuně (řekněme kvůli inflaci), pak je to ok. Takhle na to doplácejí ti, co jsou nejlepší. A já se znovu ptám PROČ??? Proč bych měl být potrestán za to že jsem nejlepší??? To už tady (myslím ted obecně republiku) bylo!
Filepra 28.7.2005 13:54
Petr: nad tou demotivací se to chce zamyslet, vždyť na konci měsíce se elo upraví *všem* - tak proč by mi mělo vadit, že mi kousek ubude, když ubude každému ? konkrétně vzoreček vypadá tak, že se každému odečte určitý zlomek rozdílu jeho ela od 1200 (to znamená, že ti, kteří jsou "v minusu" si naopak přilepší - a to je důležitý moment, protože to může přesvědčit hráče, kteří se chtějí účastnit, ale nejde jim to, aby si neregistrovali nové účty (a tím vnášeli do systému nežádoucí inflační elo)) ...

Toto je posledních 40 příspěvků. Zobrazit vše