Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

Zavést durcha "s chytrým" ve čtyřce?

kdopříspěvek
zkuzi 14.10.2018 22:30
Přesně jak píše Filepra,není důvod aby v roletce byl durch a durch s chytrým,jakou logiku by mělo,když bych měl loženého durcha a v roletce kliknul na Durcha,když tu samou službu udělá Durch s chytrým.
A když náhodou někdo chce risknout durcha na rozloženou chybí mu Král a třeba 9,tak stejně skočí do durcha s chytrým,který nelze flekovat (je to zakázané) Proč by riskoval flek?
Jo a jsem tu 5 let a ještě jsem tu neviděl fleknout Durcha,když tu byl jen Durch,to je pro ty,kterým tu chybí ten zmíněný durch,který se dal flekovat,ted tam opravdu být nemusí,jak popisuju výše.
Jirko (gymnazista) nevím jaký seš hráč v hospodách,ale tady tě ted vidím výhradně jen s automaty a vyjímečně v Míchaný čtyrce,podle tvých zkušeností (z hospod) bys tu měl být hodně vysoko. %
Filepra 14.10.2018 21:33
g: ano, "v tomto případě zahlásím raději s chytrým", ergo durcha (bez chytrého) hlášit nikdy nepotřebuji, tedy není v nabídce. jako protimluv mi to nepřijde.
gymnazista 13.10.2018 18:28
Filepro, v první větě říkáš, že lze hlásit pouze durcha s chytrým, v poslední větě, cituji: "V tomto případě vždy zahlásím raději durcha s chytrým!" Jako by v jiném případě šlo zavolit něco jiného. Tedy pěkný protimluv a celkově blábol. Už jsem zde psal, že jsem hrál hodně druhů durcha ve čtyřce, ale nikdy jsem ani neslyšel, že by se někde ve čtyřce mariáši musel hlásit durch s chytrým nebo nic, to je fakt rarita. Sestup ke stolům, do hospod, mezi nás hráče a naber praktické zkušenosti, potom tvoř pravidla. Stále trvám ale na tom, že dobří hráči ve čtyřce durcha s chytrým nehrají.
Filepra 13.10.2018 0:27
s tim predposlednim stychem v oznameni to byl muj renonc, bylo to tam asi 2 hodiny a svizne jsem to opravil
Filepra 13.10.2018 0:25
lze hlasit jen durcha s chytrym, protoze pokud akter uhraje posledni stych, dostava stejne jako kdyby zahlasil klasickeho durcha, takze nevidim duvod tyto hry oddelovat: bud mam durcha lozeneho a potom mi nevadi hlasit s chytrym (kterym jsem ja sam) nebo durcha lozeneho nemam a v tom pripade vzdy zahlasim radeji durcha s chytrym
Pepa55 11.10.2018 19:05
Ještě jsem nestudoval jaké durchy se dají zvolit. Domnívám se, že si mohu zvolit buď normálního durcha a nebo s chytrým. Když mne v chytrým někdo chytne, tak se dělíme o výhru a když nechytne, tak vyhrávám jenom já. Může mi někdo podrobně vysvětlit jaký systém je zaveden?
dagi 10.10.2018 20:09
Když bude mít 8 stejných, zahlásí durcha, já mám 3 esa, čili 3 chytáky, dám flek, a holt mám smůlu, pokud má 7 chytím ho, když spoluhráči dobře ukazují.
Když zahlásí chytrého, budu si je držet, protože asi budu chytrá, s tebou snad rozdílnou taktiku hry u durcha a u chytrého řešit je bezpředmětné, že nejde teď durcha flekovat je minus větší než plus z chytrého, dle mého názoru by měly být v roletce obě možnosti!Tak jak naživo!
zkuzi 10.10.2018 19:49
No,3 esa ti můžou být k prdu,když může mít tu čtvrtou barvu,všech 8 (tak že loženej),nebo 7 a pak ti nezávidím to počítání barev,když máš 3 esa a vůbec,když budeš jako první vyhazovat,na zadáku se počítá lépe.
dagi 10.10.2018 18:51
Nemáš pravdu, chytrý i durch je hodnocen stejně, jen se jinak hraje:-)) a ostatní by měli vědět, že se hraje chytrý, který nejde flekovat, nebo durch, který flekovat jde;-) Mám 3 esa, dám flek na durcha, a jsem nakonec chytrá? Co s tím?
gymnazista 10.10.2018 18:49
Souhlas se Zdeňkem, že betl nemůže stát jako durch s chytrým. Pokud by tedy v roletce měly být dvě možnosti ( 1. durch 2. durch s chytrým ), musely by být tři stupně např. betl 5, durch s chytrým 10 a durch 15. Pokud by byl , Dášo, stejně ohodnocen durch a durch s chytrým, pak by z logiky věci nikdo durcha nehlásil, ale pouze chytrého.
dagi 10.10.2018 17:04
Děkuji Filovi, že chytrého zavedl, ale pořád si myslím, že by měly být nabídnuty obě varianty v roletce, tedy hlásím buď durcha nebo chytrého, taktika hry je jiná, chytrý se neflekuje, durch ano, opět se ptám, jak by se hodnotil flek na durcha, který by se ve finále stal chytrým?
zkuzi 10.10.2018 13:00
Ano,na 2 štychy existuje,narazil jsem na něj na turnaji v Libčanech,nikde jinde,ale nenazývá se bohužel Durch s chytrým,ale Durch s kartou,např. s A červeným a v 7 štychu ho pustíš na štych a buď to musí dohrát,nebo tě zpět pustit,aby si to dohrál sám.
A jakýkoli durch nemůže být za stejný peníze jako betl.
gymnazista 10.10.2018 12:40
Filepra se nespletl, durch s chytrým na poslední dva štychy existuje a hraje se.( technicky to měl ale postavené na poslední) Významově je to hra zcela totožná s tím na jeden štych. Je to pouze na dohodě. Mně vadí jiná věc. Dá se totiž hrát pouze chytrý. Měly by být v nabídce pro hráče dvě možnosti. Buď zakliknu durch nebo durch s chytrým, přičemž musí být hry jinak oceněny, prostě větší riziko je durch, tedy za 10. Durch s chytrým pouze za 5, přičemž platí pravidlo, když se chytrý neukáže, bere aktér 15, ale nemůže brát 30 jako při plnohodnotném durchu.
zkuzi 10.10.2018 2:39
Pozor,Durch s chytrým je pouze na poslední štych a né jak to tam má Filepra na Hlavní stránce a v Oznámení na předposlední štych,asi se spletl.
Filepra 1.10.2018 22:47
zatim hlasovalo 32 hráčů, rád bych se dostal aspoň na polovinu aktivních hráčů čtyřky .. pokud je to ve vašich silách zkuste u stolu hráčům připomenout, že probíhá anketa
Filepra 1.10.2018 19:18
dagi: nechapu proc verejne komentujes prubeh neverejneho testovani mozne nove funkce
dagi 28.9.2018 22:10
Nevím, jak je to jinde, ale my naživo musíme zahlásit bud durch nebo durch s chytrým. A podle toho se hraje. Tady ten test nabízí jen durcha, a že to byl ve finále chytrý se dozvím až po hře, což mi správné nepříjde, jak by se to řešilo, kdyby byl flek?
JOSEF2 18.9.2018 17:21
Dovolím si krátké zamyšlení:

Obecně platí, že čím méně karet držím v ruce, tím větší procento náhody ve hře.
Proto je poker víc o náhodě než čtyřka, čtyřka víc o náhodě než liciťák a liciťák víc o náhodě než třeba bridž.
Aby se třeba liciťák přiblížil více bridži, zavedla se nemíchaná varianta, čímž se hra výrazně ztížila.

Čtyřku moc nehraju. V minulosti jsem ji hrával víc. Na každém turnaji byla jiná pravidla. Např. varianta stále červené trumf, volba z 8 a bez betla i durcha mi přijde úplně proti duchu čtyřky...

Nevím, jaká varianta se tady hraje, protože ji zde nehraju. Ale souhlasím s Fileprou v tom, že po zavedení "chytrého" se bude hrát durch/chytrý mnohem častěji než teď.

Proto by si měla hráčská obec, která tady hraje čtyřku, nejdříve rozmyslet, co je pro ně podstatou zábavy čtyřky? Je to trumfová hra nebo hra netrumfová (betly, durchy, chytrý)? Je to hra víc na náhodu nebo méně? Ani nevím, zda se zde hraje více čtyřka míchaná (víc na náhodu) nebo nemíchaná (míň na náhodu)?

V anketě jsem hlasoval pro variantu 2. Domnívám se, že je to rozumný nástroj, jak si vybrat, zda hrát více na náhodu nebo méně.

Pokud je tady skutečně většina čtyřkařů pro variantu s "chytrým", pak jim nebude nic bránit v tom, aby si takový stůl založili. A z dlouhodobého hlediska bude buď přírůstek nebo nárůst hráčů čtyřky oproti současnosti nejlepší anketou, zda je to správná cesta či nikoliv, aniž by se někomu zabránilo hrát čtyřku bez chytrého...
Filepra 17.9.2018 19:38
neni potreba sem psat jak hlasujete
Megvitatas 17.9.2018 19:34
Jsem PRO zavedení durcha s chytrým
Pepa55 17.9.2018 19:31
File, zkuzi je výborný osvětář ....
Filepra 17.9.2018 19:28
zkuzi: nechám to do te doby než bude hlasovat aspoň polovina hráčů čtyřky, mohl bys u stolů udělat osvětu, aby hlasovali?
Bartos 17.9.2018 17:32
Já souhlasím se starými zkušenými hráči a gymnazistou - viz příspěvek gymnazisty.
tony2609 16.9.2018 13:37
Ahoj patří to ke hře jsem pro
slavoj22 15.9.2018 21:30
Jsem zatím jen ligysta, myslím však, že s chytrým bude částečné oživení pro hráče kteří se hrou baví a neřeší jen výsledek v tabulce ale i osazenstvo se kterým hrají...Ti co karty neskládají a tudíž neumí sejmout je chytrý zbytečný protože se skoro nikdy na tuto variantu nesejdou...Naopak pro ty co soupeře znají a ví jak kdo si kartu na případnou 150 umí připravit to bude mnohdy únik od vyšší prohry...určitě by se to zkusit mělo a stejně jak proběhne hlasovaní nyní, tak by se mohlo po půl roce udělat průzkum zda to hru oživilo či devalvovalo...Když nic nezkusíš nic nezjistíš...asi tak...hlasoval jsem pro ale čas ukáže...díky že jsem se mohl vyjádřit byť nejsem EX...ale budu slibuji :-)
gymnazista 15.9.2018 19:29
Staří zkušení hráči říkali: "Nechtěj hrát chytrýho, hraj radši mariáš" Hrál jsem zkutečně mnoho variant. Pro hráče Melone je chytrej nejzajímavější hra ze čtyřky, mohu ho ujistit, že největší sranda byla u varianty, že to mohl chytrej převzít kdykoliv, jen už to musel dohrát. To byl nářez , jak u "vole padni"a hrálo se to pořád. Dobrá byla i varianta na dva poslední štychy, ale pouze dva, když chytrej uhrál tři nebo jeden byl blbej. Zkuzi nabízí trochu při zdi pouze poslední štych. Hráči už se na to klepou, lepších 150 nebude nikoho bavit. Přeji lidem veselou zábavu, ale hlasuji proti.
laada 15.9.2018 16:14
Všemi deseti pro
zkuzi 15.9.2018 13:19
Do jaké doby ta anketa poběží? Nebo-li kdy se uzavře?
A bude možné někde sledovat stav ankety?
Filepra 15.9.2018 9:22
Vzniknul návrh na zavedení durcha "s chytrým" kde s aktérem hraje (a o výhru se dělí) hráč, který uhraje poslední zdvih.

V současné variantě čtyřky se durch hraje výjimečně (představuje asi 0,7 procent zvolených her) protože je to hra obtížně uhratelná. Oproti tomu durch "s chytrým" je hra uhratelná mnohem jednodušeji, a proto bude volena častěji, a to na úkor jiných závazků. Zavedení této varianty tedy dost změní charakter hry.

Prosím hráče čtyřky, aby se vyjádřili v anketě, kterou najdete na stránce Nastavení.

Toto je posledních 40 příspěvků. Zobrazit vše