Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

Kampaň k anketě o rozdělení EX dle Gamblerova návrhu

kdopříspěvek
cepinzcegamy 25.4.2008 12:28
spíš parte
milda 25.4.2008 12:17
to je z meho zivotopisu...
cepinzcegamy 25.4.2008 11:57
They've told me, that I have a God complex. But forgot the main thing... I AM GOD!

Kdo uhodne z čeho to je, tak má u mě tatranku
milda 25.4.2008 10:48
heledte, nejak smysluplne to tady hraje tak 50-100 lidi, vostatni jsou "dementi" ci "hraju-pro-radost-z-barevnych-obrazku", a kdo potrebuje znat kvalitu hracu, se kterymi vhodno hrat,ten ji zna. cili bych udelal dve kategorie a schvalne, kdo se dobrovolne prihlasi do kategorie D?..:-))))

ten prispevek neni minen zcela vazne, spis si uz delam srandu, protoze poptavka po nejakym deleni, tipuji, je podle me zcela miziva.kazdopande dobrovolnikum se meze klast nemusi,at se kazdy ohodnoti od stupnice 1-5 a zaradi se kam chce, blacklist muze dostat vzdycky:-))
ssss 25.4.2008 10:09
hele a uzb je to tady , cepinuv slavomam se projevil otevrene . jemu to neda a nazyvati bohem se zacina jiz i verejne " cepinJEHOVAdo "

mel bys jit k doktoru cepine ................. nez bude pozde
cepinzcegamy 25.4.2008 10:03
hlásím se do C jako Cepínjehovado. Na B zatím neaspiruji a D mě uráží
JOSEF2 25.4.2008 9:56
Mám jeden nápad do dikuse. Proč nezavést hodnocení hráčů do skupin např. A-D podle výkonnosti. To rozdělování by musel dělat (např. každý kvartál) někdo ze správců serveru (něco podobného tady již v minulosti bylo... tuším m byli mistři...). A pak by jen stačilo si založit a vyhradit stůl např. jen pro hráče skupiny B a vyšší a mám alespoň předpoklad, že určitá kvalita sehrávek by u stolu být měla... Má to ale jeden problém. Zase budou nespokojení někteří hráči, kteří si o sobě budou myslet, že jsou lepší hráči, než jak je zařadil správce serveru... Je totiž otázka, podle čeho hráče rozdělovat do těch skupin... Ale obecně, pokud si tady někdo stěžuje na kvalitu hraní některých hráčů, tak jinou formu než možnost vyhrazení stolu určité skupině hráčů nevidím. Blacklisty ani dělené ligy to neřeší.
Takhle by měli ti slabší hráči aspoň nějakou motivaci dostat se o třídu výš...
Gambler 25.4.2008 4:19
Uz vas nebudu nikoho vobtezovat asi pres pristi 3 roky nebo forevr no a tak diky - hlavne Tobe File a vsem fajn lidem za hodne gud tajmu a uplne vsem a nejen v kartach preju GOOD LUCK!!!
Filepra 24.4.2008 23:50
Oj, to je skok - přes 3 roky.
fleker 30.12.2004 14:09
To vís...to se musi umet podat....
olimach 30.12.2004 2:57
Nechápu co zas Globus nechápe ?! Flekera chápu...
PJV 29.12.2004 21:28
Nojo geniove: Kdyz jeden z manzelu s hranim konci a prepousti PC, odhlasi se a prihlasi druheho, ktery rovnou hraje. A magnum to nezodpovedne neudelal a ted bude za prudice misto manzelky. A priste ho pozadejte, at takove, pro vas obtizne zpravy, pise do tematu NAPALICE:-)
fleker 29.12.2004 21:14
co nechápeš???magnum se nevypnul...takže to logicky nemoch psát...a vona to nevěděla..takže kdyby věděla..že se magnum nevypnul..(tedy..zůstal zapnut), nenapsala byto, co napsal magnum, tedy to, co my si myslíme že napsal magnum..ale veskutečnosti to psala vona, protože si myslela, že už je magnum vyplej.....:o))))..ale co je to hergot zač??? :o)
Globus 29.12.2004 20:39
Nechapu
magnum 29.12.2004 20:38
sorry.to nepsal magnum,omylem se nevypnul.nevěděla jsem to.
PJV 29.12.2004 20:37
to zalezi na tom, zda mas v umyslu hrat nebo diskutovat:-))
magnum 29.12.2004 20:35
přečetla,jsem vše a jsem zmatená.u nás v hospodě si sice taky vyměníme názory,ale tohle to ... tak nevím,zaregistruji se nebo radši ne??
Pavca 21.12.2004 23:41
taky jsem nevydržela
JOSKA 21.12.2004 19:03
ok,tak tohle je je poprvý,co jsem něco vzdal.Nejnudnější téma od zrození serveru,Gambi :-/ to číst nebudu.
Bartos 20.12.2004 19:00
Navic Elo je hodnoceni postavene pro hry se dvema hraci, spis bych to videl formou handicapu, podobne jako u dostihu - jen s tim rozdilem, za tady by vetsi kun mel handicap mensi :-)
olimach 20.12.2004 0:32
Nic proti Elo v šachách, dámě, piškvorkách....všude se začíná se stejným materiálem a záleží jen na inteligenci, šikovnosti a rychlosti hráče, ale mariáš ???
Chcete-li pomocí ELO stanovit férově pořadí kvality hráčů, chce to vymyslet prográmek a nutně obodovat i "sílu" rozdaných karet každému hráči při každé hře.... :o))) Co vy na to, chlapci z Matfyzu ? Zima je dlouhá............ Děkuji za kvalitní názory
mkfromcz 18.12.2004 20:07
Tak uz jsem to nevydrzel, musim rict, ze je to vazne neuveritelny co se tady deje. Respektuji pravo kazdeho na svuj nazor, ale momentalne se vse ubira divnym smerem (same rany pod pas:-). Kampan je kampan a kazdy muze pouzivat prostredky jake uzna za vhodne. Jsem zasadne proti rozdeleni ligy jak navrhuje Gambler (nic osobniho), ale zamlouva se me system jako v tenise nebo golfu. Elo? jestli se tomu tak rika. Jinak nevim jak muze nekdo srovnavat masove sporty se zabavou pro hrstku lidi. A kdyz na to prijde tak i v tom vecne omilanem fotbalu je max 5 spickovych muzstev a zbytek jsou prumer az slaba muzstva. Proc asi nehraje v kazde zemi jenom 5 nejlepsich muzstev mezi sebou? Protoze by to bylo nesmirne nudny, po urcitem case by to ztratilo naboj, souperi se nemaji cim prekvapit a tak dale. Na druhou stranu pri 16-ti clene lize muze vzdy nekdo prekvapit a vyhrat na ukor mnohem zkusenejsich muzstev. To je jen ve zkratce, nechci prekonat nejdelsi prispevek. Pokud se nic nezmeni, me to vadit nebude, ale rozdelit ligu? To uz si nebudu mit s kym zahrat vubec. Uz tak nekdy vecer prijdu a nikdo tu neni nebo jen par lidi.
Tot vse, krasne vanoce a stastny novy rok preje vsem mkfromcz
Bobes 18.12.2004 10:07
ELO je zajímavý nápad, který by podle mého názoru stál za uskutečnění. Santo, nech si Fileprou zveřejnit svuj návrh, když sis s ním dal tu práci, at mužeme začít diskutovat o parametrech.
Petr 18.12.2004 8:05
Mě by se systém hodnocení podle ELO, nebo jak píše Santa podle MK taky líbil. Je mi to rozhodně bližší než Gamblerův návrh na rozdělení, protože zůstává možnost hrát se všemi a výkonnost to zohledňuje. Když budu hrát s hráči, kteří mají malé ELO (MK), tak získám i za výhru méně ELO (MK) než když budu hrát s lepšími, pak je šance na výhru menší, ale zase bude lépe ohodnocena ELObodíky (MKbodíky).
joe 18.12.2004 7:31
Líbilo by se mi hodnocení podle ELO což, jak píše Filepra, je velice podobné návrhu santy. Problém, který by bylo mutno vyřešit, je stanovení algoritmu a délky hodnoceného sezení. Na www.playsite.com jsou uváděny algoritmy pro různé karetní i jiné hry. Možná, že by se něco z toho dalo použít.
kutiltim5 18.12.2004 3:51
co je to OBJEKTIVITA??? vysledky?proc??asi nestaci?? nekdo to tu uz psal proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite..a je to porad vsechno dokola..vazne se nikde nezapre ze jsme ČEŠI...prestante blbnout..dobrou
Gambler 18.12.2004 3:33
YAK: dekuji za vysoce kvalitni prispevek k tematu JAK DOSAHNOUT OBJEKTIVNEJSIHO HODNOCENI
YAK 18.12.2004 3:31
No ale aspon je vo čem si povídat.
Gambler: dekuji za vysoce kvalitni prispevek k tematu JAK DOSAHNOUT OBJEKTIVNEJSIHO HODNOCENI.
Filepra 18.12.2004 3:13
Gambler: tvé dlouhé příspěvky, v nichž svítí slovo FEROVOST normálně nečtu :-), teď jsem udělal výjimku a vím, že ty příští číst zase nebudu ;) Omíláš tam pořád to samé. Za svými výroky, které ty považuješ za faleš, si stojím. Anketu jsem předělal, ale rozhodně jsem pořadím nic nesledoval. Nemyslím si, že by extraligari byli stádo tupounů, kteří hlasují podle pořadí možností :-))) Fakt, že jsi pořadí nejdřív schválil a potom ho označil za neférovost, považuju za ránu pod pás.
kutiltim5 18.12.2004 3:11
nemas zac ale myslim si ze je momentalne dost..vyhrajes prohrajes..udelej treba ligu mistru ..neni to fer??a jak to dopada??porad vic a vic si tu vymyslite nebo vybijite svoje uchylky...nikdy nemuze a nebude vsechno tak aby se se to libilo a hodilo kazdymu..zivot je kompromys...ber to jak chces...
Gambler 18.12.2004 3:04
kutiltime5: dekuji za vysoce kvalitni prispevek k tematu JAK DOSAHNOUT OBJEKTIVNEJSIHO HODNOCENI
kutiltim5 18.12.2004 3:02
sorry ze neco taky napisu ale nebavi a docela me uz nudi to tady vsechno cist ty porad nejaky dohady jaky budu a proc a jak a podle ceho se to zjisti a zpocita...myslim si ze pred 2 lety tu byl klid a kdo chtel tak si prisel zahrat a byl rad ze si zahral..s tim nejakym objektivnim hodnocenim mi to pripada dost divny natoz srovnavani s fotbalem a nebo s necim jinym..myslim si ze by bylo lepsi kdyz nastane nejaka zmena tak to pocitatat ze stavajiciho(treba rocniho nebo rocniho)aby se nekteri necitily ukrivdeni ze hraji potupny hry s lidma kteri jim nesahaji ani po kotnik..dalsi vec je ze myslim ze to tu puvodne bylo udelano pro zabavu a myslim ze jisti lidi nevedi jaky rozdil je mezi zabavou a soutezi a nebo zavodenim..vysledek muze nastat takovej ze NEJ posle a nebo bude chtit neco od Fila protoze je nejlepsi a Fil muze byt rad ze ten pan Top sem chodi protoze zvysuje kvalitu her nebo si bude klast nejake podminky...pak by bylo idealni kdyz mu to chvilku nepujde tak je zase zmenit nebo se spis o nich dlouze dohadovat..ale porad plati ze nejde srovnavat veci jak koho napadnou natoz jak se mu co hodi...myslim si ze tohle pocitani je ferovy s tim ze ja si neurcuju s kym muzu hrat a s kym ne a nebo co se mi nebude a nebo bude pocitat do statistiky..narazis na hnupa ktremu pujde karta..vyber si sobe (dle tveho uvazeni hrace a hraj) rovneho nejsi tu chvilku a jak to mas vymakany tak vis s kym by jsi hral..je to vsecho otazka volby ty tu moznost mas tak ji vyuzij a nehraj s tema podradnyma hracema i ted te k tomu nikdo nenuti a verim ze dokud nekdo bude myslet tak ani nutit nebude..asi jsi nepochopil smysl slova(zabava) a jestli ti jde jen o tu tvoji vecne omilanou soutezivost tak si uvedom ze souteze uz nejsou to same jak driv nemusim mit plaketu SOUDRUHA KTERY SPLNIL PLAN NA 300% staci mi ze si tu zahraju a prijdu na jiny myslenky uvolnim se a je mi dobre..to asi neznas??stejne to nema cenu mas v hlave neco...ale bacha na tu zed protoze vidis jen to svoje co chces videt..GooD tim
Gambler 18.12.2004 1:17
snoopy: dekuji za vysoce kvalitni prispevek k tematu JAK DOSAHNOUT OBJEKTIVNEJSIHO HODNOCENI
snoopy 18.12.2004 1:14
Gamblere jednou chci mit tolik co mas na psani techto blabolu mam pocit ze tu nutis lidi necist prispevky aspon svoje jsou porad stejny a nevim o co ti jde v podstate ani to ze mas svou kampan protoze mas svobodnou kartu s kym budes sedet u stolu nebo ne ?? jinak hlavne F E R O V O S T ze mas vubec pojem co to sloco znamena asi ne jinak ho nebudes tolik pouzivat
Gambler 18.12.2004 0:56
olimachu tvrdis: "problém s čekáním by byl od cca 23.oo do 7.oo.... při rozdělení na 2 poloviny by se čekací doba průměrně zdvojnásobila" - nesmysl, kol pulnoci jsou tu 10tky hracu, od 7 rano zas. Doba se nenasobi, porad 2 cekaji na 3tiho, to v mem modelu taky, navic jen nastava situace kdy i 2x2 mohou cekat na 3a6teho, to vsak zdaleka nenasobi cekaci dobu jen ji obcas zlehka protahuje,chapes? Jestlize tedy netouzis po lize mistru i "jak realizovat nenaplněné ambice některých "špičkových hráčů" a ani ja s tim nic nemam nevim proc jsi s tim zacal, do toho me nezatahuj. Co chci ja jsi zrejme jeste nepochopil - FEROVOST - zkopiruju az v odpovedi Fileprovi at to neni tak u sebe,docti tam. Tve legracky o 1/4/ 1/8 atd. nezasluhuji mou odpoved neb jsou jen tve.


Filepro tu je me stanovisko tebou zadane: s retorikou nic nesvedu, rikas ze je uboha a verim ti, neumim se presne vyjadrovat, snazim se opravdu byt vecny presny, uzivat vhodne priklady k objasneni situaci. Tohle je tva ohromna rana pod pas, je to falesny ne informace ale tah: "Proto, jestli to myslíte s Gamblerovým návrhem dobře, volte NE".
Tvrdis: "Rozdělení ligy na 2 skupiny o 150 hráčích se dá nazvat rozdělením na 2 ligy" - cokolov se da nazyvat jakkoliv ovsem skutecnost je takova ze jde o tytez hrace kazdy mesic, nekteri po mesici obmeni jine hrace v 1 ze 2 skupin podle dosazeneho uspechu, latka je pro nekoho vysoko, pro jineho nizko, ale pro vsechny uplne stejna: +0.10mkc/500 a vice her, porad v te same soutezi, zadne 2 ligy. Pises: "k fotbalovým ligám to přirovnáváš i ty" - omyl, jen ty jsi uzil, ja na to odpovidel. A jak muzu napsat .... ? Stasten ze po 2.5 roce meho snazeni jsi udelal anketu jsem ti podekoval a oznacil za solidni. Byvse tolik nadsen, doslo me az pozdeji ze neni solidni ale poradne nahnuta k 1ny strane, coz snad kazdy vidi. Pokud nechtene, tak beru zpet fales (znamena umyslne) a menim na zmylenou (kdyz nechtene), a v tom pripade opravdu promin a prosil bych zpresnit nazev. Prosim ver me ze chci dobro pro vsechny soutezive hrace tady, pokud jsem te necim urazil tak nechtene v zapalu argumentace.
Tvuj pocit ze nerikam nic noveho je skutecnost, furt to samy, dokolecka dokola: Ferovost v praxi znamena stavet proti sobe soutezici podobnych kvalit. Tady probiha soutez ucastniku naprosto bez ohledu na predchozi vykony, zavisla pouze na tom jak prichazeji k zapisu, po jakkoliv dlouhe ci kratke dobe odchazeji ci preskakuji k jinym co prave prisli, takze je absolutne zkreslena, primo absurdni. Dramaticky, kvalitni, poctivy boj, radost z vitezstvi ci zal z porazky prece neexistuje je-li nekdo z ucastniku o stupen ci nekolik stupnu lepsi ci horsi nez druzi. Mym jedinym, avsak neprustrelnym argumentem je ze vsude na svete, odjakteziva, veskere soutezeni lidi i zvirat probiha a vylepsuje se na principech FEROVOSTI.
snoopy 18.12.2004 0:01
Chlapci moc nerozumim tomu proc tolik kecu celou dobu jsem mysle ze tu jde o marias a kazdy si snad muze vybrat skym bude hra a s kym ne pokud je to jinak tak se omlouvam dekuji za vas cas co stravite tim ze to prectete S N O O P Y
Filepra 17.12.2004 23:54
santa: Dík za práci, co sis s tím dal. Z tvého nástinu mám pocit, že by se to mohlo podobat systému elo. Budu se tím zabývat (a doufám, že se k tomu vyjádří i jiní) a myslím, že by stálo za to vytvořit zvláštní diskusní téma.
santa 17.12.2004 23:50
Ohledně rozdělení extraligy nesouhlasím. Je fakt, že systém pořadí v Extralize je neobjektivní - zohledňuje hráče s vyšším počtem her. Dal sem si tu práci a celý večer sem seděl nad Excelem a počítal a počítal. Celý princip mého systému vychází z koeficientu MK (MK=mariášový koeficient). Na začátku měsíce obdrží každý hráč MK=100. Při mé úvaze jsem vycházel z toho, že tento MK se musí měnit v závislosti na výhře ZB, PB a počtu her u stolu při jednom sezení. MK se po ukončení sezení pro každého hráče změní. Při dalším sezení už jiní hráči mají jiný MK (např. 102, 101, 99). V závislosti na těchto třech MK a na výsledku her je jim tento MK znovu upraven. Při dalším sezení totéž. Pak by se pořadí v Extralize mohlo také hodnotit podle MK. Je to jen hrubé nastínění systému MK, nebudu Vás unavovat jak sem MK počítal (pro zájemce mohu poslat tabulku v Excelu, kde je vše vysvětleno). Myslím si, že by to mohlo být zajímavé i pro Filepru.
olimach 17.12.2004 22:55
G: problém s čekáním by byl od cca 23.oo do 7.oo.... při rozdělení na 2 poloviny by se čekací doba průměrně zdvojnásobila. Po "lize mistrů" JÁ netoužím, ale mohly by se tak realizovat nenaplněné ambice některých "špičkových hráčů" bez rozdělení EX. Stačilo by vzít třeba na konci ledna TOP 30 (nebo 20...40...50..) Počet sestupujících třeba ne 2 ale 5 (10..)....a počítat jim vlastní tabulku vzájemných her (v rámci EX)......ale NEDĚLIT...
VždyŤ to je to co chceš, pouze bez rozdělení

Pokud jde o férovost, vždy hraje lepší s horším , navíc každý za jiných podmínek. Při jakém počtu hráčů by Ti rozdíl v kvalitě sehrávky připadal dostatečně malý (a férový) ?? Myslíš , že 150 ? Co to rozdělit na 1/4 ? na 1/8 ? :o)) nebo to rozdělit rovnou na trojičky, to by bylo nejférovější, ne ?!
Filepra 17.12.2004 22:25
Gamblere: tvá rétorika začíná být ubohá. Napsal jsi o mě "Opet falseny udaj Filepro" a já trvám na tom, že jsem nenapsal nic falešného. Rozdělení ligy na 2 skupiny o 150 hráčích se dá nazvat rozdělením na 2 ligy, k fotbalovým ligám to přirovnáváš i ty. To slovíčko "Opět" bys měl něčím podložit. Dále jak můžeš napsat "trik v ankete je taky fales (1ni ma byt pozitivni pak negativni moznost)", když jsi předtím napsal "Filepro anketa je solidne formulovana,konecne,diky!!! " ??????? PROSIM ZAUJMI K TEMTO FAKTUM STRUCNE STANOVISKO.

Jinak mám pocit, že ve svých dlouhých příspěvkcích neříkáš nic nového.
Gambler 17.12.2004 22:00
olimachu: koho ti pripominam je me srdecne fuk.Me argumenty nejsou "o nicem" ale o tom:
JAK DOSAHNOUT OBJEKTIVNEJSIHO HODNOCENI
Jsem rad ze udavas duvody proc jsi proti. Hracu je porad stejne a bude jich vic, cekani je jen nepatrne delsi pri 2 skupinach, krome 3-4 nocnich hodin kdy se casto stejne ceka, presuny lepsich vykonu vzhuru a slabsich dolu nejsou zaporem ale kladem podnecujicim k vyssim vykonum, JZD nema zadny smysl ani pro kvalitnejsi hrani ani pro objektivnejsi hodnoceni a "jak pri tom hrat JZD,...atd" nevim ani se mi to nezda dulezitejsi nez ferovost. Touzis-li po "lize mistru", podle meho navrhu hrat tak by si ti mistri vybojovali ze jsou mistry, ted jsou mistry protoze tak nekdo pravil, ale o tu ted nejde. Nezbyva me nez zase zkopirovat oc jde - o FEROVOST
Ferovost v praxi znamena stavet proti sobe soutezici podobnych kvalit. Tady probiha soutez ucastniku naprosto bez ohledu na predchozi vykony, zavisla pouze na tom jak prichazeji k zapisu, po jakkoliv dlouhe ci kratke dobe odchazeji ci preskakuji k jinym co prave prisli, takze je absolutne zkreslena, primo absurdni. Dramaticky, kvalitni, poctivy boj, radost z vitezstvi ci zal z porazky prece neexistuje je-li nekdo z ucastniku o stupen ci nekolik stupnu lepsi ci horsi nez druzi. Mym jedinym, avsak neprustrelnym argumentem je ze vsude na svete, odjakteziva, veskere soutezeni lidi i zvirat probiha a vylepsuje se na principech FEROVOSTI.
olimach 17.12.2004 21:18
Gamblere, připomínáš mi agitátory z dob dávno minulých, neustále opakuješ to samé: "používat mozek" "zoufaly stav kvality her", "objektivitu hodnoceni"...bla,bla.....Je to asi 150. příspěvek o ničem.
Nejsi ale sám ochoten mozek použít k rozumnému vyvrácení pochybností Tvých odpůrců. Důvody proti rozhodně jsou a věř, že i odpůrci mozek používají ! (Minimálně ve stejné míře, jako Ty) :o)
Pokud jde o Tvůj návrh...sice jsem proti rozdělení na 2 nezávislé skupiny (důvody: málo hráčů, čekání u stolů,každý měsíc mohutné přesuny hráčů, jak při tom hrát JZD,...atd), ale myslím, že by bylo možné vytvořit něco podobného v rámci stávajíci ligy.
Co třeba vytvořit v rámci stávající EX něco jako "Ligu mistrů" ? Příklad: Mohla by mít třeba 30 NEJ hráčů, na konci měsíce by 2 nejhorší byli nahrazeni 2 nej z EX. Systém by mohl být jako u JZD, tzn možnost vyhradit stůl, daný počet her-např 500, a výsledky by se samozřejmě započítávaly i do EX. Soutěživost by se snad o něco zvedla a argumenty proti by ztrácely význam, stále by mohl hrát kdykoliv "každý s každým".
Gambler 17.12.2004 20:18
Diky Bobsi! Kdyz jsi se rozhodl oslovit me tady a ja ti tady odpovedel, tak tva odpoved na moji by mela byt taky tady ne ve vzkazech at je to ferovy. Vzdyt to ze se lidi vyjadri tady je perfektni, pomuze to jim srovnat si myslenky a jinym k porovnani argumentace a vyberu co zvolit, jen me trosku mrzi ze pouze nazory a argumenty jakkoliv predmetne ci ne pouze tech co jsou proti se objevily. Prestoze nazev ankety mate a taji ze jde objektivnost a negativni vybery ze 4 moznosti jsou navrchu, nynejsi stav je 35pro : 50proti a zaplatkartiboh za kazdy z nich, at pro ci proti, vim, je to jen zabavne soutezeni, ale vzdyt muze byt daleko kvalitnejsi, dravejsi, objektivnejsi, napinave, dramaticke! Nejhorsi je lhostejnost k pritomnosti a budoucnosti uplne vseho, zabavu nevyjimaje.
Bobes 17.12.2004 19:09
Zveřejnuji diskusi s Gamblerem, kterou jsem vedli ve vzkazech:

Gambler
Jasne, to ale jen ilustruje zoufaly stav kvality her a "objektivity" hodnoceni, nechapu ze to mnozi vidi jinak, co nadelam, GUDLAK!!

Bobes
"Zoufalý stav" (přece jenom se to zavedením placené Extraligy zlepšilo, pokud mohu posoudit) kvality her se změnou hodnocení nezmění. Muj názor je ten, že to prostě chce čas, volnou možnost hrát všichni se všemi, aby se to začátečníci naučili od zkušenějších. TO je problém, předávání informací a opravování chyb přímo u stolu. Mít čas,tak místo vymýšlení jiného hodnocení napíšu kvalitní učebnici. A až to budou umět "všichni", tak se prostě kdokoliv připojí kamkoliv a bude hrát s lidmi zhruba na své úrovni, protože pak už budou rozdíly pouze v pojetí hry, znalosti slohy a sehrávky méně častých her.To je podle mě cesta ke spokojenosti, nikoliv dělění lig, proto budu vždy proti těmto návrhum.
P.S. Já vím, že v Tvém návrhu nedochází k fyzickému oddělení lig, ale de facto se ten termín dá použít.

Gambler
Prosim dej to oboji do diskuse namisto me do vzkazu at i ostatni kdo maji zajem chapou oc jde, kratce tam odpovim, vecne slusne neboj! Jde o daleko vic, jde o objektivitu a zkvalitneni hodnoceni ktere by muj navrh bez vetsich problemu rozhodne a podstatne zlepsil, predstav si 2-3 mesice takoveho provozu verim ze to tak uvidis taky! dik a GOOD LUCK!!
Gambler 17.12.2004 19:09
Bartosi co si myslis si myslis, svobodu myslet si co chcem mame zaplatpambu vsichni stejnou. Neplivu na nikoho, uzivam vecne argumenty podlozene fakty a prirovnani objasnujici oc jde. Samozrejme neznam jedinou spravnou cestu, a neustale zadam kazdeho a vsechny at hledaji JAK zlepsit objektivitu hodnoceni. Poukazuju ze by bylo velice snadne stavet proti sobe ucastniky podobnych kvalit jak je tomu odjakteziva vsude na svete v kazdem soutezeni lidi i zvirat. Muj navrh nedeli vubec nic, ostavala by ta sama jedina soutez hrana ve 2 skupinach, podle zasluh kdo skonci v + a kdo v - kazdy mesic se obmenujici. Vznikl by nyni neexistujici tlak byti lepsim, postopupit, udrzet se, nespadnout, a prumer za 500 a vice her je rozhodne presnejsi meritko jak hrajes nez dosavadni hodnoceni. Prosim zamysli se, predstav si oc lepsi zdejsi soutezeni snado muze byt, pak hlasuj, verim ze das prednost rozumu pred drzenim nerozumne pozice, GOOD LUCK!!
Bartos 17.12.2004 18:51
Sorry G myslim, ze si to beres moc osobne. Dal si tady navrh, ktery se vetsine lidi nelibi a kdyz ti to reknou, tak na ne plives. Oznacujes sam sebe za mesiase ukazujiciho jedinou spravnou cestu. Ja myslim,ze 1. jakekoli hodnoceni neni to nejdulezitejsi na tomto serveru i v zivote vubec. 2.rozdeleni ligy neni ta nejlepsi a uz vubec ne jedina cesta vedouci k vetsi objektivite hodnoceni.
Gambler 16.12.2004 18:28
Filepro v mem navrhu je jen 1na liga!! ze kdyz tak hrajici ve 2 skupinach znamena furt 1na, a ze je uz ted podstatne vic jak 300 hracu, tvrdit liga 150 lidi je falesny udaj, a trik v ankete je taky fales (1ni ma byt pozitivni pak negativni moznost), jinak nechci bejt hrubej vzdyt me jen o objektivnejsi hodnoceni, a snadno dosazitelne, gudlak!
Filepra 16.12.2004 18:06
Gambler: Tvé nařčení je velmi vážné, říkáš, že dávám falešné údaje. Nemyslím si, že je to pravda: jak chceš rozdělením jedné ligy o 300 hráčích získat jednu ligu o 300 hráčích? :-)) (PS: berte mou kampaň s nadhledem :-)
Gambler 16.12.2004 17:16
opet falseny udaj Filepro: zadne 2 ligy, JEDNA! O 300 hracich, zrejme i pri poctu kolem 100 provozuschopna, Josko premejslej nejdriv dik!
JOSKA 16.12.2004 17:11
File,v poho,Gambler to nemyslí špatně,ale je na to fakt (zatím) málo lidí a souhlasit bude hodně málo lidí.
Gambi,vydrž,příští rok to bude lepší a určitě na něco přijdeme.
Gambler 16.12.2004 17:09
prosim zjistete oc kraci, premyslete, a pak jestli to myslíte s mym návrhem dobře, volte ANO!.
Filepra 16.12.2004 17:08
Je možné, že ve větším počtu hráčů (např. 1000) může Gamblerův návrh stát za zkoušku a nebránil bych se tomu. Nicméně v počtu 300 hráčů (150 v jedné lize) to považuju za naprosto ztracené. Může se stát, že kvůli tomu, že to nyní vyzkoušíme a bude to propadák, tak už se nám to nebude chtít znovu zkoušet v okamžiku, kdy už nás bude víc a bude to mít šanci. Proto, jestli to myslíte s Gamblerovým návrhem dobře, volte NE.

(Poznámka: nehádám se, ale když už tu probíhá kampaň, tak ať je z obou stran .. asi bysme se měli přesunout do volného tématu)
Gambler 16.12.2004 16:04
inzo: muj navrh je o OBJEKTIVNOSTI a o poctive vybojovanem HODNOCENI, pro VSECHNY. Prosim seznam se s nim, pak premyslej, a pak hlasuj podle nejlepsiho vedomi a svedomi. Diky!

Bobsi: zda se ze uz chapes malichernost az nesmyslnost vsech vyjadrenych obav jelikoz zadne nejmenujes. Tak jsme kousicek dal, BRAVO! A ted dal, pises: "proč dělit ligu na dvě skupiny, v nichž se bude většina lidí střídat víceméně náhodně ". Nemuze to byt vetsina ve smyslu 3/4 a vic, to az po nekolika mesicich, kazdy mesic to bude priblizne 50%. A tady je tvuj ulet: Nebudou se stridat ani vice ani mene ani vicemene nahodne!!! Vzdyt ti nejlepsi - mozna az 20% budou temer vzdy v + skupine, ti nejslabsi, rek bych asi jen 5% budou skoro porad v - skupine. Kazdy mesic, znovu a znovu se vsichni budou drave drat do + ci se zuby nechty drzet v + !!! Nabizim ohromnou motivaci pro kazdeho aby se skrabal vys a nepadal niz. Dale: "pokud budu porovnávat úroven hry v rámci skupin (u náhodně vybraných stolu), nepoznám rozdíl" Samozrejme souhlas, jen PROC bys to delal? K cemu by to mohlo byt dobre? Dale co pises o poteseni ze hry je pravda kterou nikdo a nejmene ja nepopira. Dale: "pro jakýsi dobrý pocit z postupu v pořadí mi úplne stačí jediný žebříček" - prosim vzpamatuj se! Vzdyt vubec nejde o jakekoliv pocity kohosi z cehosi ale o OBJEKTIVNI HODNOCENI vsech! Nu a nakonec 100 % souhlas ze v jednoduchosti je krasa. Ted te a vsechny znovu zadam: Najdemez jednoduche a krasne reseni pro dosazeni OBJEKTIVNOSTI, pro poctive vybojovana HODNOCENI! Jsi-li pro objektivnodst a spravedliva hodnoceni, mel bys hledat jak jich dosahnout, a nemas-li lepsi, tak uvitat alespon kraticke vyzkouseni meho navrhu. Jsi ted "zásadně proti", verim ze nejsi palicak ktery kdyz ze sebe udela blbce tak ve snaze aby nevypadal jako blbec dela ze sebe jeste vetsiho blbce, a ocekavam i tvou podporu!

Wenzele: jednou jsi se zminil ze jsi sam navrhoval zlepseni, bohuzel jsi ho prednesl tusim teslovi a tak nikdo nevi co to bylo, skoda! Nechces ho dat do placu? 100% souhlas ze soucasny stav "odporuje veskere logice". Pises: "hodnotici kriterium pro umisteni hracu v zebricku je zatím stále nesmyslne", opet 100% souhlas a zrejme tedy nevis CO vubec navrhuju. Soucasti navrhu je hodnotit podle PRUMERU za 500? a vice odehranych her. To samo by te mohlo primet k hlasovani, u tebe nepochybuji jak a diky za podporu!

Porad me vrta hlavou kdo muze byt proti objektivnimu hodnoceni. Vychazi mi ten nejdulezitejsi - Filepra - prace navrch, s nejistotou zda bude ocenena ci odsouzena, a pak 3 druhy lidi: 1. naprosto lhostejni, 2. lemry kterym se temer zadny mesic dosud nepodarilo po 500 a vice hrach byt alespon 0.1mkc v +, a 3. jesitni marnivci bojici se ztraty predstirane image kdyby snad nektery mesic z jakehokoliv duvodu nedokazali byt alespon 0.1mkc v +. Mily ctenari, kam patris TY?
Wenzel 16.12.2004 10:28
Pokud se extraliga rozdeli (na 2 nebo vice) nic to nezmneni na tom ze hodnotici kriterium pro umisteni hracu v zebricku je zatím stále nesmyslne a odporuje veskere logice hry (tj. komu se podari odehrat vic her vyhrava, jak je odehraje je pomerne podruzne). Proto nehlasuji vubec protože to nic nezmeni :o)
Bobes 16.12.2004 10:00
Pořád nechápu, proč dělit ligu na dvě skupiny, v nichž se bude většina lidí střídat víceméně náhodně a pokud budu porovnávat úroven hry v rámci skupin (u náhodně vybraných stolu), nepoznám rozdíl. Proč hraju s některými lidmi radši než s jinými? Protože je na ně spoleh, znají pravidla sehrávky a je s nimi dobrá zábava. A mně osobně při hře nejde o nic jiného než o přemýšlení nad tím, jak vyhrát aktuální hru. A pro jakýsi dobrý pocit z postupu v pořadí mi úplně stačí jediný žebříček, at všichni mají šanci vyhrát měsíc a být v něm úplně první na celém serveru. V jednoduchosti je krása, proto jsem v anketě zatrhl volbu "zásadně proti".
inza 16.12.2004 6:15
Další možnost pro Superligu: Týden prřed koncem měsíce nabídnout dle dohodnutého kritéria (např. SB/100) nejlepším (např.100) hráčům účast v Superlize (jako je u družstev "bylo Ti nabídnuto členství" a dát těmto hráčům možnost rezervace. Na začátku dalšího měsíce pak možnost pro prvních 50 rezervaci potvrdit, a za příslušný poplatek (myslím, že nějakou kačku by to stálo), možnost hrát dejme tomu 500 her Superligu s nejlepšíma, třeba za základ 0,30 hal a bod za 1,-MKčs. Potvrzení rezervace by trvalo cca 5 dní tak, aby nelepších 50 mělo dost času na řádné přihlášení a ostatní mezi tím vytvořili "pořadník náhradníků". Co vy na to?
Gambler 15.12.2004 18:39
Filepro: fotbal hraji uz mali kluci v kdejake dire, v kazde vesnici a kazdem meste, pak ve skolach, v ruznych klubech, tak je prirozene ze maji ohromne vypracovana pravidla soutezeni. Nikoho by ani v nejdivocejsich snech nenapadlo hodnotit jejich vykony z vysledku kde by hralo jakekoliv muzstvo proti jakemukoliv jen proto ze se bez jakehokoliv planu sesli v tutez chvili na tomtez hristi. Je jen tvou nesmirnou zasluhou ze muzeme hrat online marias, a je to jediny plac na svete, a mas nasi ohromnou vdecnost a uznani, to vsak neznamena ze hrani a hodnoceni jen PROTO ze je jediny nemuze byt vylepseno je-li jak. Uz leta tvrdim ze muze, a to velice snadno.

Rurabe tohle je uzasny:" Neviemo co ide . . .a je to vyriesene"! Udelal jsi me ohromnou radost - typicka ukazka rozhodovani!

Vsichni spoluhraci: Behem nekolika dnu muze nas hlas ovlivnit Filepru aby podstatne zkvalitnil objektivitu hodnoceni a predevsim kvalitu celeho soutezeni. Podobna prilezitost nemusi nastat nekolik pristich let. Zadam vsechny at se pouci z historie, at premysli, at pochopi zakladni predpoklad poctiveho soutezeni (podobne predchozi vykony rozhoduji kdo s kym soutezi, zacatecnici, pokrocili i vytecni vzdycky spolu, nechat spolu bojovat a pak hodnotit vykony borcu z opacnych koncu JEN proto ze se bud nahodne sesli u zapisu ci je vystridan nekdo kdo prave odesel je odsouzenihodna zvrhlost nemajici vubec nikde na svete v zadnem soutezeni obdoby).
Ac muj argument podporuje veskera historie, pritomnost i budoucnost veskereho soutezeni, liche, imaginarni, malicherne obavy, lhostejnost a pohodlnost spousty hracu ocividne vitezi a status quo bude nejspise nekolik let nezmenen. Prosim vsechny at uvazi nesporne a ohromne zkvalitneni nejen hodnoceni ale celeho hrani kdyby kazdy mesic ti co skonci po 500? a vice hrach v + hrali hodnocene hry s temi kdo taktez skoncili v +, a stejne tak ti v minusu.
Situace ze"nebude s kym hrat" nastane jen po 3-4 nocni hodiny, v dobe kdy velice casto i ted nastava. Ze si chce slabsi hrac zahrat s mistry je chvalyhodne, jedinou podminkou aby mohl je skoncit ten ktery mesic po 500? a vice hrach se ziskem +0.10mkc a vice. Argumentovani ze kdosi bude mit smulu a prestoze je dokonalej slavnej kdosi tak skonci v minuse je tak smesne, tak ubohe ze nemam jinou odpoved nez A CO MA BEJT? Zadam vsechny at premysli a hlasuji tak aby zdejsi hrani bylo kvalitnejsi a hodnoceni objektivnejsi nez je tomu ted. Bez vaseho hlasu pro pokrok zustane stejne nekolik pristich let nezvitezi-li v nekolika pristich dnech potreba soutezit poctive, draveji, ferove . . . Necht zvitezi zdravy rozum nad malichernymi protiargumenty, nad nechuti menit zabehly status quo! GOOD LUCK ve vasem rozhodovani!
Rurab 15.12.2004 18:36
Neviemo co ide, nieje problem vytvorit okruh hracov a hrat svoju ligu len stymi co xes - ale nesmu hrat s nikim inym - ostanych si zaskrtaju ze nehraju dohodnut sa v ktorych casoch komu vyhovuje a je to nik tomu nemoze zabranit a tak vytvoris exligu super - a je to vyriesene
Filepra 15.12.2004 18:17
Gambler: Já si myslím, že nemáš pravdu. Podívej se kolik je v Česku fotbalových lig a kolik je lig mariášových? Ve fotbale prostě ligy jdou, v mariáši ne.
Gambler 14.12.2004 23:04
Petre do tesly se nenavazim,jen nesdilim jeho malicherne a imaginani obavy, a ze je matematik je zbytecne prekvalifikovani tam kde zcela vystaci scitani a odcitani. Bartosi a dalsi nemam uz chut se dokola opakovat, byl-li by hodnocen prumer z 500? a vice her, to samo by byl ohromny krok k objektivnosti. Ted kdyz jsou pritomni 2 ex musi cekat na 3tiho, jsou-li podle meho navrhu ve 2 skupinach tak 4ti az max. 8mi cekaji na 3tiho, tzn. cekani nyni neni vubec problem krome 3-6h ranni. Mrzi me ze ucel me kampane zrejme mezi Ad Hominem (Gambler si dela soufky z titulu a druzstev, vazim si tesly) a podobne ujetymi "argumenty" zcela unika. Jde me o objektivnejsi hodnoceni, o radost ze hry zbytecne nekazenou hranim v kvalitativne silne nevyrovnanych sestavach. PJV vzpomel hospodu. I tam kazdy vi s kym si nejlip zahraje, a jsou to VZDY partaci podobnych kvalit, temer jiste odevzdat prachy nekomu kdo je o moc lepsi, pripadne vzit na par her trulanta a nervovat se co zase vyvede si vsichni klidne odpusti vi-li ze spravny partak dorazi behem 2-4 min. Ma koncepce by brzy oddelila spicku, prumer, podprumer a odstranila nejrvavejjsi situace ktere si vsichni v zivem hrani radi odpusti. Nemam uz chut vysvetlovat co se me zda naprostou samozrejmosti tak zas kopiruju:
"ferovost v praxi znamena stavet proti sobe soutezici podobnych kvalit. Tady probiha soutez ucastniku naprosto bez ohledu na predchozi vykony, zavisla pouze na tom jak prichazeji k zapisu, po jakkoliv dlouhe ci kratke dobe odchazeji ci preskakuji k jinym co prave prisli, takze je absolutne zkreslena, primo absurdni. Dramaticky, kvalitni, poctivy boj, radost z vitezstvi ci zal z porazky prece neexistuje je-li nekdo z ucastniku o stupen ci nekolik stupnu lepsi ci horsi nez druzi. Mym jedinym, avsak neprustrelnym argumentem je ze vsude na svete, odjakteziva, veskere soutezeni lidi i zvirat probiha a vylepsuje se na principech FEROVOSTI.
Petr 14.12.2004 21:00
To Bartos: Naprosto souhlasím, zcela výstižně řečeno. Jinak to ELO považuju za velmi dobrej nápad-funguje v šachu :-)), ale ten algoritmus by byl asi opravdu problém. Zkusím se nad tím zamyslet.
Bartos 14.12.2004 20:57
Gamblere, ja si myslim, ze jsi dost dobre nevysvetlil, jakym zpusobem by se hodnoceni hracu rozdelenych do dvou lig stalo objektivnejsi. Stale by zde byly obrovske rozdily v poctu odehranych her a i v rozdelene lize by slo hrat s hraci na spici nebo na chvostu. Jestli nekdo touzi po objektivnejsim hodnoceni, melo by se jit spise cestou elo bodu, nebo neceho podobneho. Tady by pak byl asi velky problem dohodnout se na algoritmu hodnoceni, sby bylo opravdu objektivnejsi nez soucasne.
PS: ja ale myslim, ze hodnoceni a poradi v jakemkoli zebricku proste neni to nejdulezitejsi, mnohem vys v zebricku hodnot je moznost zahrat si s kymkoli, kdo je ochoten hrat se mnou a proto rikam nedelit, nedelit, nedelit.
Petr 14.12.2004 20:11
Já tu moc nepíšu, ale opět mi to nedalo. Gamblere tentokrát opravdu nevím proč se navážíš do Tesly. Já si myslím, že má pravdu a jestli sis přečetl příspěvky v této diskuzi tak nezávisle na názoru Tesly a ještě předtím než se tu vyjádřil on, mělo stejný názor několik dalších lidí, včetně mě. Ne že bych s Teslou vždy a úplně souhlasil ve všem, ale uznávám ho jako dost velkého odborníka nejen na mariáš, ale i na logiku, protože si myslím, že ani mě logika není zcela cizí. Znovu říkám, že ani já nezávisle na tom, kdo tu co napsal, nevidím příliš smysluplné a přínosné dělení ex, zcela v duchu alespoň mojí logiky. Dělení by bylo více méně náhodné a rozmělnění 300 lidí na polovinu by už opravdu mohlo zavánět problémem si vůbec zahrát. Už ted je to podstatně horší než to bylo před zavedením placené ex.Ještě poznámka: co se týče mě, tak já jsem hodně soutěživej, ale všechno by mělo mít pozitivní smysl a ten já bohužel v tvém návrhu nevidím.
Sakra to jsem se nějak rozepsal. :-)
tesla 14.12.2004 17:58
Aha, chybicka, souhlasil jsem jen s druhou casti :) Tedy ze vzniknou 2 skoro stejne ligy, akorat kazdej mesic prestehujem 50% hracu. Olikovi rikam olik od doby, kdy jsem zjistil, ze to je byvaly mistr CR ve volnem stylu a mohl by mi zlamat ruce ;)
JOSKA 14.12.2004 17:40
G,četl jsem,pokoušel jsem se i přemejšlet,ale fakt nevím...No nic,uvidíme,co na to anketa.
Gambler 14.12.2004 17:11
JOSKO precti nejdriv o co kraci, pak premejslej, prides na to!
JOSKA 14.12.2004 17:09
ok,Gambi,rozdělíme to na 2x 150 hráčů.Jeden měsíc budou v tý lepší skupině ti hráči,kteří měli víceméně trochu víc štěstí a další měsíc se to otočí.Čeho tím dosáhneme?
Gambler 14.12.2004 17:05
Bombone:vzdyt i ja to beru jako zabavu, to vsak neznamena ze k ni nechci mit lehce dosazitelnou spravedlnost, ferovost, zkvalitnovani souteze,naopak, vzdyt muze byt jeste lepsi! A prosim nemat jako tesla lenochy line myslet s nejakyma 100 ligama kdyz navrhuju pouhe 2 skupiny, obmenujici se kazdy mesic.
Teslo: teslo, teslo, ani v diskusi nedokazes bejt poctivej. Proc jsi tedy byl zurive proti i predtim, kdyz ted vrele souhlasis s Olimachem, roztomile mu nahle rikaje olik!:-) Na tvuj vecene omilany argument co kdyz se prihodi ze atd. mam vecne stejnou odpoved - A CO MA BEJT? Stejne veci se prece prihazeji i nazivo, a na turnajich taky jsou nejaka opatreni aby se nejlepsi borci nevytloukli v prvnich kolech mezi sebou, samozrejme na ukor bez milosti vytlucenejch neznalku. Hralo-li by se jak navrhuji, po kratkem case bychom meli spravedlive hodnoceni, poctive vybojovane, nebylo by treba tebou touzenych posudku, preferovani mazliku, horkosti opominutych, studu prehodnocebych . . . Touzi snad nekdo po znovuslouceni Cech a Slovenska? Asi tezko, a prece i mnozi velikani horce narikali kdyz se pohrbivalo Ceskoslovensko. A prvek nahody sem furt netahej, vzdyt nebrani ani mistrovstvi sveta v pokru, kde jak vis nejsou vsechny karty ve hre tudiz je skutecne hazardni. Anketa uz ted prozrazuje ze malicherne strachy, pohodlnost, nezajem o zkvalitneni souteze a o jak jen mozno spravedlive hodnoceni zvitezi nad zdravym rozumem. Gratuluju teslo, je to predevsim tva zasluha,tva neunavna prace!
BOMBON 14.12.2004 16:32
k tomu hodnoceni porad... pokud teda muzu pridat svuj nazor... uz jsem drivavejc psal, ze ja za sebe to beru jako zabavu, nikoliv soutez o zlaty prase (a to snad zas na tom nejsem clekove zas tak zle..:o) ). faktys je pro mne lepsi hrat s prijemnym lemounem, nez se zapsklym mlcicim morousem. faktys to beru jako zabavu, dokonce i v hospode, kdyz to je o penize... tak neblbnete, nedelte ligu na sto kousku, kdyz vam treba ja z nejakyho duvodu nesedim, nehrajte se mnou, staci se jen nepripojit..
hezkej den
tesla 14.12.2004 13:19
Moje rec, moje rec. To bych necekal, ze se s olikem nekdy shodnu.
olimach 14.12.2004 11:26
Gambler: Myslím, že rozdělení by byl dobrý nápad před zavedením placené EX, kdy bylo přes 1000 hráčů. Teď jen více čekání u stolu. Rozdělení prostým + a - na konci měsíce, to stejně na kvalitní a nekvalitní nerozdělíš. Jsou dobří s minusem, protože hráli převážně s dobrými a exoti v plusu třeba díky několika loženým 2x7. Když by se pak po měsíci půlka "mistrů" v minusu prohodila s půlkou "blbců" v plusu tak budeš mít 2x přibližně stejnou ligu, jako teď. Neber to osobně-jen názor. :o)
tesla 14.12.2004 11:09
Proti soutezeni lidi stejnych kvalit fakt nic nemam, problem je jinde. Marias je velmi problematicky, zvlast v situaci nestejneho poctu her. Sami jste asi zazili situaci, kdy to proste nejde a skoncite v mesici ve slusnem minusu. Znamena to, ze jste horsi hraci? Stane se tohle v behu, nebo treba v hokeji? Nestane, v mariasi vnimam na prvni pohled minimalne dva problemy:
1) Nahodnost (Ma vubec smysl rozhodovat o vykonosti ve hre nahody? Rikate dobry hrac nehraje na nahodu. Velky omyl! V sestave 4 mistru uz zase rozhodne nahoda, kdo mel jak slozeny karty, kdo riskne bodovacku po slozeny hre, apod.) A co je deleni lig? No prece to, aby spolu hrali lidi stejnych kvalit, potom se zas nahoda stava hlavnim faktorem.
2) Spoluprace! Jak se mam prosadit, kdyz 67% her jsem zavisly na sehravce nekoho druheho? Presto nas to hodnoti jako jednotlivce, ne jako tym.

Je to trochu schyza, uznavam :)
Gambler 14.12.2004 3:25
Teslo, PJV a vsichni ostatni: nepochybuju ze je tesla dobry matematik, naprosta vetsina mozna vsichni co tu hraji maji podstatne vyssi zdelani nez ja, k provozovani poctive souteze vsak skutecne staci jen umet scitat a odcitat. No a zakladem poctive souteze je FEROVOST. A ferovost v praxi znamena stavet proti sobe soutezici podobnych kvalit. Tady probiha soutez ucastniku naprosto bez ohledu na predchozi vykony, zavisla pouze na tom jak prichazeji k zapisu, po jakkoliv dlouhe ci kratke dobe odchazeji ci preskakuji k jinym co prave prisli, takze je absolutne zkreslena, primo absurdni. Dramaticky, kvalitni, poctivy boj, radost z vitezstvi ci zal z porazky prece neexistuje je-li nekdo z ucastniku o stupen ci nekolik stupnu lepsi ci horsi nez druzi. Mym jedinym, avsak neprustrelnym argumentem je ze vsude na svete, odjakteziva, veskere soutezeni lidi i zvirat probiha a vylepsuje se na principu FEROVOSTI. Lidi co nesouhlasi s pokusem o ferovost nechapu, snad jen ze jim je to uplne fuk. Ti co pokus o ferovost aktivne bojkotuji jsou nejak divni, neceho se boji, cosi skryvaji, nevadi jim ziskavat neco i nepoctive, ferovost jim musi byt bytostne cizi kdyz v kartach tak i v zivote, je me jich lito . . .
PJV 14.12.2004 1:05
Jasne, rozumim ti... Ale nerozumim tomu, k cemu je vic dobra soutez jednotlivcu. Zkus mi to vysvetlit, treba me jeste vyprovokujes k nejake reakci na podporu toho. Ale kdyz to stavis takto, musim rici, ze je me vyrazne blizsi a ZABAVNEJSI soutez druzstev podle jancyh pravidel nez soutez jednotlivcu (ktera tu podle jasnych pravidel probiha uz roky) podle jinych pravidel...
tesla 14.12.2004 1:03
Cisty svedomi uz si mohl mit pred tremi lety! Jednou jsem si dal tu praci a precetl celou diskusi od vzniku serveru a videl jsem tvoje navrhy dokonce z roku 2002 :)

Takze tim chces rict, ze kazdej mesic 50% lidi zmeni svoji tridu, jooo? Moc pekne, moc pekne. Sakra, dokud si neuvedomis, ze i u stolu 4 mistru musi nekdo zakukat a presto to bude jeden ze 4 nejlepsich hracu sveta, tak se nikam nehnem ;)
Gambler 14.12.2004 0:52
Filepro prosim uprav to srozumitelne, ja myslel ze je 100% jasny ze budou pokazdy 2 skupiny
teslo nejeblo ti? Prece minusaci z 1ni skupiny si na konci mesice vymeni misto s plusaky ze druhe, odhaduju ze bude porad v kazde skupine kol. 50% vsech hracu.
PJV co nadelam, ver ze to myslim dobre a vazne myslis ze soutez druzstev je alespon k necemu dobra? K cemu?
Zda se ze to stejne neprojde, ani na kraticke vyzkouseni, no budu mit cisty svedomi ze sem se hodne snazil aby bylo hodnoceni alespon trochu objektivni.
PJV 14.12.2004 0:35
Gamby, mam te docela rad, chapu tve iniciativy pro prosazovani necorikajici blbusty individualisty a snazim se je podporovat, prestoze jsem jen priblbly nic nerikajici druzstevnik. Ale kdybys to napsal driv, mohl jsi usetrit Filovi misto na disku, protoze bych nepsal tento prispevek ani ten 13.12.2004 ve 20:18
tesla 14.12.2004 0:33
Hm, peknej navrh
Prvni skupina jsou jen lide, kteri maji porad +! Jenze stredni hodnota je 0 :)) Takze v prumeru pulka lidi vzdy zakuka a zkuste si jednou vzit kalkulacku a delit naky cislo porad dokola dvema, abyste videli, jak dlouho bude prvni skupina mit dostatecny pocet hracu.
Mimochodem, at se to klidne rozdeli na 150 lig, stejne jsou tu lide, kteri chteji proste hrat spolu, hrat spolu budou, jen se jim nebudou pocitat vysledky. Pak tu budeme mit 150 lig, kde v kazde bude mit vitez zahrano 20 her (jednou se nahodou sesli :)) ), to pak teprve bude statistika. Se 4 ligama to bude lepsi, ale ne zasadne.
patrig 14.12.2004 0:18
je to dobrej nápad, ale je na to ještě brzo... chce to víc hráčů EX.....
Filepra 14.12.2004 0:15
Gambler: Je to tam. Možná bude potřeba to upravit ještě trochu. Není myslím na první pohled jasné, jestli cílem je mít 2, nebo 4 ligy. (Pokud 4, jak to chápu, tak by v jedné lize bylo jen 80 hráčů...)
Gambler 14.12.2004 0:10
Filepro bylo by dobry mit v prostoru kde se hlasuje o co kraci, jinak budou lidi hlasovat ne o navrhu jaky je ale o tom co si MYSLI ze je. Muzes tam prosim dat tohle?

"V novem mesici jsou hraci skoncivsi v + cerny, ti v minus cerveny. Mozne nastaveni chci-li hrat jen se svymi, hodnotit jen hry sehrane se svymi. Hodnotit prumery z 500(?) a vice her. Plusaci po prvnim kole maji hodnoceni 1, minusaci 2. Dalsi kola rozdeli hrace na zustavsi v + =1, rovnovaha + - ci prevaha + =2, prevaha - =3, pouze minus =4, nebo i presneji desetinnymi cisly".

Jeste jednou DIKY!!!!
Filepra 13.12.2004 23:42
Anketa, hlasujte. Myslím, že bude dobré dopředu určit trvání a způsob vyhodnocení ankety. Navrhuju anketu uzavřít 10. ledna a rozhodnout podle stavu odpovědí: a) -2, b) -1, c) +1, d) +2. Bude-li součet hlasů hráčů EX kladný, bude zkušební rozdělení lig. Souhlas?
JOSKA 13.12.2004 23:33
.....koneckonců,ten kdo tu smrdí ve tři ráno,ten si klidně dá i 10h když bude nouze.
JOSKA 13.12.2004 23:32
Pokud budou JENOM 2 skupiny,možná bych byl pro,ale nevím nevím.....File udělej anketu a uvidí se.
Gambler 13.12.2004 23:12
Filepro anketa je solidne formulovana,konecne,diky!!! Soutez druzstev je nicnerikajici blbustka, a prece jsou druzstevnici ochotni v 2he a 3ti dekade dlooooouho cekat na 3tiho. Ti sami cekatele se z nepochopitelnych duvodu brani standardu v kazdem soutezeni kde predchozi vysledky rozhoduji kdo s kym soutezi. Obavy z dlouheho cekani jsou naprosto zbytecne, byli-li by ex hraci v pouze 2 temer stejne velkych skupinach, ZADNE cekani proste NEMUZE nastat krome mezi tak 3ti a 6tou hod SEC. Doufam ze se jednou tady doziju animovaneho snimani, ale to musej lidi prestat krive licitovat jinak me z nich urcite klepne. Snad zvitezi zdravy rozum nad malichernymi a imaginarnimi "prekazkami", GOOD LUCK!!!
BOMBON 13.12.2004 23:08
presne tak. radsi si zahraju (a prizpusobim se) s milym lemounem, nez hrat strojove presne a mlcet, o hulvatech ani nemluve:-)))
rob 13.12.2004 23:00
Musim rict, ze i ja jsem proti dalsimu deleni.
Uz takhle hraju malo her a kdybych mel jeste cekat "az nekdo" prijde tak bych toho asi radeji nechal.

Hrani s horsimi nebo lepsimi hraci mi nevadi. Proste nekdy se priucim ja nekdy nekdo jiny. Co mi vadi jsou pomali hraci a ti co se chovaj jako hulvati - a to muzou hrat jako "panbuh".

Dobre to vystihuje to hodnoceni Hracske/Lidske:
1/5 - to je treba takovy Skutr, hraje dobre, ale hulvat nejvetsi
5/1 - zacatecnik, ale vesela kopa, ktery se dokaze treba i vypracovat na 3/1, a to uz je skvele hodnoceni.

Jinymi slovy nerozhoduje tolik hracska kvalita, ale "lidska".
scippy 13.12.2004 22:18
Jsem téhož názoru. Chodíme si sem zahrát, nebo se dělit na třídní a netřídní? Každý přece časem sám pozná s kým hrát chce a s kým ne? Dojde k dalším rozepřím kdo třídí, jak třídí atd.
BOMBON 13.12.2004 22:12
absolutni souhlas s petrem:-))
Petr 13.12.2004 22:00
Já se připojuju k názoru JOSKY. Já hraju převážně s lidma, který znám a když nejsou, tak zkusím další. Další dělení se mi taky nelíbí. Až bude v Ex tak cca 1000 lidí pak se o tom dá uvažovat.
Culprit 13.12.2004 21:22
Dalsi deleni Ex si myslim, ze je zbytecne. Cekali bychom dele na spoluhrace nez ted (jak to zde pisou ostatni).
Gamlera jsem pochopil trosku jinak.
Hodnotit zpusobem jako ATP. Bodove ohodnoceni hrace na zebricku. Podle toho kdo sedi u stolu a jak dopadne se mu pripoctou/odectou pomerne body do hodnoceni.
Ovsem to muze byt na vypocet narocne a slozite. Takze nevim, nevim.
JOSKA 13.12.2004 21:10
Pokud rozdelíte placenou EL do dejmetomu tří výkonostních tříd,celý se to rozpadne,protože tubudou tři skupiny po cca 100 lidech.Přes den je tu bajvoko 30 stolú licitáku.To by ještě šlo,ale co večer,když je tu třeba jenom 5 stolů?To budu pořád jenom čekat,jestli se tu neukáže někdo,kdo je náhodou ve stejný skupině jako já a bude ochoten čekat se mnou na dalšího zoufalce,kterej si s náma zahraje?Gambi,jestli si chceš zahrát "kvalitně",tak si hraj s těma,který znáš a víš,že hrajou dobře a nechtěj to škatulkovat a nenut nás ostatní,abychom se museli strachovat o to,jestli najdeme třetí kafku ke stolu.
Filepra 13.12.2004 21:01
Poznámka, proč jsem i proti vyzkoušení takovéhoto rozdělení při současném počtu hráčů EX (mimo nepodstatný důvod, že tomu nevěřím a připadá mi to ztráta času): 1) Zmatek a stres. Další značka v tabulce stolů, další vyhrazování stolů, další kritérium výběru "toho nejlepšího stolu pro hru". K stresu při hledání spoluhráčů pro EX či družstva další hledání vhodných spoluhráčů, které postihne i ty, kteří rozdělení vůbec nechtějí. 2) Ti, kteří to nechtějí zkoušet můžou mít pocit, že si zaplatili a neférově se změnily podmínky - někteří z nich budou v 2. EX a některé stoly budou uzamčené a právě proto si třeba platili, aby měli všude otevřeno.